28.10.2014 16:06 | Son Güncelleme: 28.10.2014 16:06

Avrupa'nın En Büyüğü 'IEFT Fuarları' Kapılarını Açıyor

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları bu yıl 5-12 Kasım tarihleri arasında 5 ayrı merkezde düzenlenecek. Fuarlara özel olarak birçok okulun indirim ve burs imkanı sunmasının yanısıra 1000 kişiye ücretsiz on-line İngilizce dil kursu armağan edilecek.
IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları bu yıl 5-12 Kasım tarihleri arasında 5 ayrı merkezde düzenlenecek. Fuarlara özel olarak birçok okulun indirim ve burs imkanı sunmasının yanısıra 1000 kişiye ücretsiz on-line İngilizce dil kursu armağan edilecek.

2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey), bu yıl 5-12 Kasım tarihleri arasında 5 ayrı merkezde düzenlenecek.

35 ülkeden 200'e yakın üniversite ve kolejin katılması beklenen 26. IEFT Fuarları, Ankara, İzmir, İstanbul (Avrupa Yakası), İstanbul (Anadolu Yakası) ve Bursa'da düzenlenecek. Fuarlar gençleri ve ailelerini gelecekteki eğitim fırsatları ile buluşturacak. 
 
Eğitimi ile ünlü okullardan fuara özel burslar ve Ücretsiz Dil Kursu
 
IEFT Fuarları'nın ziyaret edenler arasından 25 kişi ücretsiz İngilizce Dil Kursu, 1.000 kişi ise ücretsiz on-line İngilizce Dil Kursu kazanacak. Fuarlar yoğun ilgi sebebi İstanbul'un hem Avrupa Yakası hem de Anadolu Yakası'nda düzenlenecek. Kariyerine önem verenler için kaçırılmayacak 100'den fazla seminere de ev sahipliği yapacak olan fuarlara bu yıl Amerika, Almanya, Malezya ve Fransa'dan önemli bir katılım söz konusu.
 
ABD ve İngiltere'den 50'nin üzerinde olmak üzere, Almanya, Kanada, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya,  Estonya, Kazakistan, Bosna, Malezya gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200'ün üzerinde eğitim kurumu IEFT Fuarları'na katılarak, sundukları imkanları Türk öğrenci ve ailelerine tanıtacaklar. Fuarlara katılacak kurumlar arasında, University of Southampton, University of York, Cardiff University, California State University, New York Institute of Technology, New York University School of Engineering, State University of New York, University of Buffalo, University of Nevada, University of San Francisco (School of Management), University of Southern California, University of Washington, The University of British Columbia, Frankfurt School of Finance & Management, Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, Fachhochschule Frankfurt am Main, Universität Konstanz, The  American University of Paris, Tallinn University,  University of Applied Sciences Upper Austria, MIP-Politecnico di Milano, Danish Business Academies, Tomsk Polytechnic University, Sophiahemmet University, University Sarajevo (Faculty of Adminstration) gibi dünyaca ünlü üniversiteler de yer alıyor.
 
Her yıl yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarları'na gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.
 
Fuarların en önemli bölümlerinden birisi de, yurtdışı eğitimde şart olan dil yeterlilik sınavları konusunda yapılacak olan seviye belirleme deneme sınavları. Ücretsiz olarak IELTS ve TOEFL IBT seviye tespit sınavları ve Genel İngilizce dil yeterlilik sınavları özel bir bölümde yapılacak ve böylece öğrenciler İngilizce dil seviyelerini ölçebilecekler.
 
Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen IEFT Fuarları hakkında bilgi veya on-line davetiye almak için: www.ieft.com.tr
Kasım2014 IEFT Fuar Takvimi
5 Kasım 2014      Ankara                                        Sheraton Otel                      12:00- 18:00
6 Kasım 2014      İzmir                                             Hilton Otel                            13:00-19:00
8-9 Kasım 2014  İstanbul Avr. Yakası          İstanbul Kongre Mrkz.  12:00-18:00
10 Kasım 2014   İstanbul Anadolu Yakası   Kozyatağı Hilton Otel   14:00-19:00
 
Yurtdışı Eğitim Günleri
12 Kasım 2014 Bursa    Hilton Otel       13:00-17:00
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Anketler

Üniversitelerin bölünmesine nasıl bakıyorsunuz?


Editör Mail