02.07.2018 17:11 | Son Güncelleme: 02.07.2018 17:13

"Bizim çocuklarımızın suçu küçük ilçede görev yapan memur babaların evladı olmak mı?"

LGS tercihleri bugün itibariyle başladı ama tercih yaparken seçecek okul bulamayan veli ve öğrenciler isyan ediyor. İşte bize gelen bir mail:
LGS tercihleri bugün itibariyle başladı ama tercih yaparken seçecek okul bulamayan veli ve öğrenciler isyan ediyor. İşte bize gelen bir mail:

"İyi günler.Ben Mersin'de yaşayan bir öğretmenim.Bugün LGS tercihleri başladı ancak yaşadığımız ilçe Aydıncık'ta bir tane Anadolu, bir tane de içinde meslek ve imam hatip olan çok programlı lise var yani sedace 2 okul.Tercih ekranında bunların dışında okul görünmüyor.Bunları da zorunlu olarak seçmeden başka sayfaya geçemiyorum.Hani 9 tercih sunulacak ve içinden 5 tane seçecektik?Ayrıca aynı okul türünden 3 ten fazla seçemezsiniz ve son iki tercihiniz başka türde okul olacak deniyordu ben 3 tane anadolu lisesi yazmak istiyorum fakat bizim ekranda sadece 1 tane anadolu lisesi görünüyor 3 tane anadolu lisesini nasıl seçeceğiz? Mesela ben meslek ya da imam hatip seçmek istemiyorum ancak tercih ekranında zorunlu seçilecekler arasında 3 tercihi tamamlamak için 1 anadolu , 1 meslek , 1'de imamhatip(ayrı gibi gözükse de ikisi aynı okul binasında) yazıyor istemediğim halde bunları zorunlu seçmezsem nitelikli okul ekranına geçemiyorum. Bu haksız durumun gündeme getirilip eşitlik sağlanması gerektiğini düşünüyorum.Yakınımızda Silifke'de Anamur'da çok iyi Anadolu liseleri var fakat yazamıyoruz.Bizim çocuklarımızın suçu küçük ilçede devletimiz için görev yapan memur babaların evladı olmak mı?"
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Diğer Haber Başlıkları

Anketler

LGS sonucunuzdan memnun musunuz?


Editör Mail