26.12.2017 15:13 | Son Güncelleme: 26.12.2017 14:11

Burs ve Erken Kayıt Avantajları

Öğrenim ücretleri, öylesine arttı ki, kolejlerin ya da vakıf üniversitelerinin önünden geçmek bile artık lüks hale geldi.
E-Posta: aguclu@milliyet.com.tr / editor@egitimajansi.com
Öğrenim ücretleri, öylesine arttı ki, kolejlerin ya da vakıf üniversitelerinin önünden geçmek bile artık lüks hale geldi.

Bu yüzden erken kayıt ve burs olanaklarını, en iyi şekilde araştırıp, sunulan avantajlardan yararlanmak, kaile bütçenize çok önemli katkılar sağlayacaktır…


Pek çok öğretim kurumu, artık, erken kayıt avantajları sunuyor. Ve tamamına yakını da, iyi öğrencileri kapmak için burs olanaklarını sonuna kadar kullanıyor.

İşte bu noktada, ne kadar hızlı davranır ve ne kadar doğru seçim yaparsanız, sağlayacağınız avantajlar o kadar yüksek olacaktır.

Peki bu konuda neler yapılmalı? İşte size bazı öneriler:

. Pek çok okulda, sadece yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için değil mevcut öğrenciler için de erken kayıt veya erken kayıt yenileme avantajları var. Ve bu avantajlar, bazı okullarda yüzde 50’ye kadar varabiliyor. Mutlaka araştırın.

. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, burs sınavları var. Sakın bunları kaçırmayın. Sınav girerek, birkaç avantaj birden elde edebilirsiniz. Örneğin hem seviyenizi öğrenmiş olursunuz hem de yüksek burs olanağı kazanırsanız, elde bir olur.

. Başta devlet olmak üzere, pek çok kurum, öğrencilere burs olanağı sağlıyor. Hem bu kurumlar aracılığı ile hem de okulunuzdan alacağınız burs verenler listesiyle, şansınızı sonuna kadar kullanmalısınız.

Burs ve indirimler, sadece kesenizi hafifletmekle kalmayacak, size yeni ve farklı ufuklar açacaktır…
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Diğer Haber Başlıkları

Anketler

LGS sonucunuzdan memnun musunuz?


Editör Mail