07.08.2017 17:57 | Son Güncelleme: 07.08.2017 17:57

Doğa Koleji Yaz Okulları’nda Öğrenciler, Eğlendi ve Öğrendiler!

İkinci dönem yaz okulu sona eren Doğa Koleji’nde öğrenciler yazın tadını doyasıya çıkardı.
İkinci dönem yaz okulu sona eren Doğa Koleji’nde öğrenciler yazın tadını doyasıya çıkardı.

Öğrencilerin yaz tatillerinde akademik çalışmalarına eğlenceli bir şekilde devam etmeleri, spor ve sanat dallarındaki becerilerini geliştirmeleri amacıyla faaliyet gösteren Doğa Koleji Yaz Okulu’nun ikinci bölümü sona erdi. Yaz okulunu bitiren öğrenciler branşlarına göre sertifikalarına alarak son günlerinde de doyasıya eğlendiler.
İstanbul, İzmir ve Manisa’da 8 kampüste açılan yaz okullarına toplam 2 bin 500 öğrenci katıldı . Yaz okulunda, İngilizce, robotik ve kodlama dersleri, sanat atölyeleri ve spor aktiviteleri ile dolu bir yaz programı uygulandı.
 

Yaz Okulu’nda İngilizceyi Unutmadık
Öğrencilerin kış döneminde edindikleri yabancı dil becerilerini taze tutacak, eğlenceli bir yaz okulu süreci geçirildi. Her yaş grubuna uygun yaklaşım özellikleriyle donatılmış, eğlenceli İngilizce programı 1. Sınıftan, 8. Sınıfa kadar tüm seviyelerde haftada 10 ders saat olarak uygulandı. Programda, dinlediğini-okuduğunu anlama, sözlü iletişim, konuşma ve yazma eğitimleri alanında tecrübeli öğretmenlerle gerçekleştirildi.

Sporda Dağcılık ve Binicilik Büyük İlgi Gördü
Yaz Okulu spor aktivitelerinde dağcılık ve binicilik öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Öğrenciler iki aylık programda bu derslere yoğun bir katılım gösterdi. Yaz Spor Okulu programında ise seçilen kampüsün sahip olduğu imkanlar dahilinde; basketbol, voleybol, yüzme, buz pateni, dağcılık, binicilik branşlarında spor aktiviteleri eğitimi verildi. Doğa Koleji Yaz Okulları Koordinatörü Tunç Dağal, çocuk gelişiminde sporun önemli bir yer kapladığını belirterek spor ve beden eğitimi programında amacın spor yapmayı sevdirmek, karar verme, birlikte hareket edebilme ve liderlik özelliklerini geliştirmek olduğunu belirtti. Çocukların severek katıldığı Kids atletics branşında açık alanda eğlenceli aktivite yapma imkanı bulan öğrenciler, yaş gruplarına göre branşların temel tekniklerini ve özelliklerini kavradı.
 

Kodlama ve Robotik Atölyeleri
Doğa Koleji yaz okulu programında velilerin en çok ilgi gösterdikleri bölüm “Kodlama ve Robotik Atölyeleri” oldu. Dijital ortamda iletişim kuran, bilgiyi kullanırken eleştiren ve bu davranışları yaparken etik kurallarına uyan öğrencilerle verimli bir yaz okulu geçirildi. Öğrencileri dijital becerilerle donatılarak yetiştirmek, oynayarak öğretmek amaçlı robotik ve kodlama atölyelerinde hayal etme, tasarlama ve üretme becerileri geliştirildi.

Kodlama bölümünde çocuklar, erken yaşta algoritmik düşünme becerileri kazanarak farklı alanlarda sorunlarla karşılaşmaları durumunda yaratıcı düşünme ile problem çözmeleri kolaylaştı. Kodlama aktivitesinde, önce cihazsız sonra bilgisayarlar ile kodlama oyunları oynayıp, algoritmik düşünme becerileri geliştirildi. 1. Sınıftan, 12. Sınıfa kadar uygulanan Kodlama ve Robotik Atölyeleri’nin örnek bir modeli yaz okullarında hayata geçirildi. Bu atölyelerde öğrenciler geleceğin teknolojik hayatına hazırlanarak dijital dünya kurallarına hakim olarak yetiştirildi.
 
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn
En Çok Arananlar: Doğa Koleji, Yaz Okulları

Yorum Yazın

Anketler

LGS sonucunuzdan memnun musunuz?


Editör Mail