02.09.2017 18:28 | Son Güncelleme: 02.09.2017 18:28

Doğa Koleji’nde yüzde 15 büyüme

2016’da eğitim sektöründe en büyük el değiştirmenin yaşandığı Doğa Koleji kısa sürede büyük başarılara imza atarak marka değerini artırdı.
2016’da eğitim sektöründe en büyük el değiştirmenin yaşandığı Doğa Koleji kısa sürede büyük başarılara imza atarak marka değerini artırdı.

Doğa Koleji bu yıl yüzde 15’lik büyüme gerçekleştirerek başarı grafiğini yükseltti.

Doğa Koleji, yeni eğitim- öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladı.  Okul sayısını 110 kampüse çıkartan, öğrenci sayısını 82 bine taşıyan, 8 bin 760 öğretmeni ve 11 bin 500 çalışanı olan Doğa Koleji'nin hedefi ise, eğitim kadrolarına yatırım yapmak ve okul sayısını 5 yıl içerisinde 250 kampüse çıkartarak yenilikçi atılımlarını hız kesmeden sürdürmek.

Doğa Koleji’nde yüzde 15 büyüme
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Kurumumuz, bu yıl yüzde 15 büyüyerek sektöre damgasını vurdu. Marka değeri yüksek olan Doğa Koleji devamlı büyüyerek yoluna emin adımlarla devam edecektir” dedi. Başarıyı nasıl yakaladıklarını açıklayan Lüle, “Üst düzey yönetim kadromuzu kendi alanlarında profesyonel, kariyeri güçlü isimlerden oluşturduk. Yönetim katında meydana gelen bu değişimle Doğa Koleji’nde büyüme de kaçınılmaz oldu. Teknik ve sosyal altyapıları kusursuz olan kampüslerimize yatırım yaptık. Hem kampüs sayımızı, hem de öğrenci sayımızı artırarak yüzde 15 ivmeyi yakaladık” şeklinde konuştu.

Başarıya giden yol
Metal Yapı Konut'la olan devir işleminden sonra yönetim kademesi, akademik anlamda tüm eğitmenlerin ücretlerinde iyileştirilmeye gitti. Bununla beraber, yöneticilerin kampüslerle ilgili performans ölçümleri kurumun yükselmesinde önemli fayda sağladı. Tüm kampüslerin fiziki koşulları hızlı bir biçimde standartların üzerinde iyileştirildi. Eğitimde de ders saatleri arttırılarak müfredatta farklılaşmaya gidildi. Bununla birlikte, akademik uygulama materyalleri geliştirildi. Aynı zamanda, öğretmenlerin profesyonel ve kişisel gelişimlerine de büyük önem verildi.

“Hedefimiz Türkiye’deki eğitim standartlarını yükseltmek”
Eğitimde çıtayı yükseltmenin önemine dikkat çeken Lüle, “Hedefimiz sadece kurum için başarıya odaklanma değil, Türkiye’deki eğitim standartlarını yükseltmektir ve diğer eğitim kurumlarına da bunun örnek olmasıdır. Profesyonel ekibimizle güzel bir sinerji elde ederek başarıya ulaştık” dedi.
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn
En Çok Arananlar: Doğa Koleji

Yorum Yazın

Anketler

Sizce partilerin seçim vaatlerinde eğitim yeterince yer alıyor mu?


Editör Mail