04.10.2017 15:27 | Son Güncelleme: 04.10.2017 15:27

Doğa Koleji'nden “Bir Kap Mutluluk”

Doğa Koleji öğrencileri “Bu Dünya Sadece bize Ait Değil” sloganıyla 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü tüm kampüslerde coşkuyla kutladı.
Doğa Koleji öğrencileri “Bu Dünya Sadece bize Ait Değil” sloganıyla 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü tüm kampüslerde coşkuyla kutladı.

Hayvan sevgisi bilinciyle hareket eden Doğa Koleji öğrencileri “Bir Kap Mutluluk” yardım kampanyasının bu yıl beşincisini düzenledi. Organizasyon kapsamında Türkiye genelinde 35 hayvan barınağına yardımlar ulaştırıldı.
 

Doğa Koleji Ekoloji Bölüm Başkanı Merve Topçuoğlu, “Bir Kap Mutluluk” Projesi ile öğrencilere küçük yaştan itibaren hayvan sevgisini aşılamanın çok önemli olduğunu belirtti. Topçuoğlu, “Hayvanları koruma gününde dünyada yalnız yaşamadığımızı ve hayvanların doğada en az bizim kadar yaşam hakları olduğunun bilincini öğrencilerimize erken yaşta vermenin önemini vurguluyoruz” dedi.
 

Çok sayıda veli ve öğrencinin katıldığı barınak ziyaretlerinde hayvan sevgisine dikkat çekildi. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında çeşitli illerdeki hayvan barınaklarını ziyaret eden öğrenciler, harçlıklarıyla aldıkları mamaları, kendi yaptıkları kulübeleri ve battaniyeleri de barınaklara teslim etti. Barınaklarda yaşayan hayvanları seven öğrenciler onlarla yakından ilgilendiler. Etkinlik kapsamında, küçük yaşlarda alınan eğitimlerle hayvanlara iyi davranmak gerektiği ve hayvan haklarını korumanın önemi bir kez daha vurgulandı.
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Anketler

Sizce partilerin seçim vaatlerinde eğitim yeterince yer alıyor mu?


Editör Mail