13.07.2017 14:19 | Son Güncelleme: 13.07.2017 14:19

Educaturk Tercih Fuarı 21-23 Temmuz’da

Milyonlarca genci ilgilendiren üniversite tercih maratonu 26 Temmuz’a kadar sürecek. Educaturk Üniversite Tercih Fuarı bu zorlu süreçte gençlere destek olmak için geliyor.
Milyonlarca genci ilgilendiren üniversite tercih maratonu 26 Temmuz’a kadar sürecek. Educaturk Üniversite Tercih Fuarı bu zorlu süreçte gençlere destek olmak için geliyor.

İstanbul Kongre Merkezi’nde 21-23 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek fuarda, uzman danışmanlar gün boyu gençlere ‘puanları üstünden en doğru’ seçimi yapmaları için destek sunacak, Grikoç Gökhan Müftüoğlu ve alanında uzman konuşmacılar, işin püf noktalarını anlatacak.

70 Üniversitenin Katılacağı Educaturk Tercih Fuarı 21-23 Temmuz’da

Üniversite sınav sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih maratonu başladı ve 26 Temmuz’a kadar sürecek. Öte yandan her yıl yaklaşık 500 bin genç üniversite tercihi sırasında yaptığı hatalar nedeniyle ya açıkta kalıyor ya da sevmediği bölümde okumak zorunda.

Educaturk, bu gerçekten hareketle tercih döneminde üniversite adaylarının yanında olmak, doğru uzmanlıkla en doğru tercihi yapmalarını sağlamak için 21-23 Temmuz tarihleri arasında bir fuar düzenleyecek. Harbiye’de bulunan İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ‘Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’nda gençlere destek sunulacak.

Türkiye’nin En İyileri Sizleri Bekliyor!

Educaturk Tercih Fuarı, üniversite adayları ile ailelerinin bütün sorularına cevap verecek şekilde konumlandırılan üç bölümden oluşuyor. Bu alanlardan ilki, Türkiye’nin en önemli 70’i aşkın üniversitesinin akademisyenleriyle hazır bulunacakları ‘tanıtım alanı’. Aday öğrenciler bu alanda, üniversiteleri ve bölümlerini yakından tanıyacak. Ayrıca, üniversitelerden burs ve yurt olanakları, uluslararası eğitim işbirlikleri, kampüs hayatı, staj ve kariyer olanakları hakkında da bilgi alabilecekler.

Tercihin Senin Geleceğin!

‘Educaturk Tercih Danışma Merkezi’ alanında ise 15 uzman tercih danışmanından oluşan birimler gençlerle özel görüşmeler yapacak, aldıkları puan üzerinden tercih edebilecekleri üniversite ve bölümleri listeleyecek, son kararlarında yanlarında olacaklar.

Ufuk Açıcı Etkinlikler ve Seminerler Düzenlenecek

Educaturk Tercih Fuarı’nın etkinlik ve seminer alanındaki programı ise zengin bir içeriğe sahip. Bu alanda, üniversitelerden uzman akademisyenler “Hayat Tercihtir”, “Nasıl Tercih Yapılmaz”, “Geleceğin Tercihini Yapmak”, “Doğru Tercihin Kuralları”, “Gelecek Benim Tercih Benim”, “Doğru Tercihin Püf Noktaları” başlıkları altında sunumlar gerçekleştirecek, soru cevap bölümleri oluşturacaklar.

Grikoç Gökhan Müftüoğlu, Educaturk’te Olacak

Düzenlediği motivasyon etkinlikleriyle gençlere büyük fayda sağlayan Grikoç Gökhan Müftüoğlu, son karar sürecinde de üniversite adayı gençlerin yanında olacak. 21-23 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek 9 Grikoç etkinliğinde, en iyi tercihin nasıl yapılabileceği sorusunun cevabı başka başka yöntemlerle aranacak, “tercihlere sahip çıkalım” denilecek.

Grikoç Gökhan Müftüoğlu’na etkinliklerde rehber öğretmen Murat Aydın ve klinik psikolog Beyhan Budak eşlik edecek.

Educaturk’e Gel, Başarı Bursunu Sen Kazan!

Educaturk Üniversite Tercih Fuarı’nda gençlere en büyük destek yine Educaturk’ten gelecek. Tercih fuarına gelen ve Educaturk Başarı Bursu standındaki formu dolduran adayların arasından, LYS ana puan türlerindeki en yüksek puan ortalamasına sahip adaylara burs verilecek. Educaturk Başarı Bursu her ana puan türünde (MF, TM, TS  ve Dil) 3.000’er TL olarak belirlendi.

Bu Uygulama Mesafeleri Yok Ediyor!

Educaturk, üniversite tercih dönemi boyunca özellikle başka şehirlerde bulunan gençlere mobil aplikasyon üzerinden de destek verecek. Söz konusu uygulama, üniversite tercih sürecinde özellikle farklı şehirlerdeki gençler ile üniversiteler arasındaki mesafeyi ortadan kaldıracak.

AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilen Educaturk Mobil Uygulamasının en çok dikkat çeken bölümleri “Üniversiteye Sor” ve “Yükle-Doldur-Kazan”.

Mobil uygulamanın “Üniversiteye Sor” bölümünde fuar katılımcısı olan üniversiteler ayrı ayrı isimlendirilmiş. Gençler, sisteme kayıtlı olan üniversitelerden istediğini seçerek, oluşturulan sohbet bölümü üzerinden sorularını yöneltebiliyorlar, okumak istedikleri bölümler, burs ve yurt olanakları, üniversitede yaşam ve ihtiyaç duydukları tüm konularda da sorular sorabiliyorlar.

Educaturk Mobil Uygulamasının “Yükle-Doldur-Kazan” bölümü ise anket ve yarışmalardan oluşuyor. Bu bölümdeki anketlere katılan her ellinci öğrenciye birbirinden değerli hediyeler verilecek. Anket katılımcısı her bininci öğrenciyi bekleyen hediye ise akıllı telefon olacak.
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Anketler

Üniversitelerin bölünmesine nasıl bakıyorsunuz?


Editör Mail