27.01.2017 17:02 | Son Güncelleme: 27.01.2017 17:02

FATİH Projesi, EBA, e-Okul, Mebbis ve DYS uygulamaları BETT Show’da!

Eğitimde FATİH Projesi, EBA, e-Okul, Mebbis ve DYS uygulamaları dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan BETT Show’da tanıtıldı.
Eğitimde FATİH Projesi, EBA, e-Okul, Mebbis ve DYS uygulamaları dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan BETT Show’da tanıtıldı.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığını temsilen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan BETT Show’a katıldı. Eğitim ile teknolojiyi buluşturan fuar, 25-28 Ocak tarihleri arasında Londra’nın fuar alanı Excel’de gerçekleşti. 1985 yılından bu yana düzenlenen fuarda bu yıl 750 katılımcı yer aldı.

Millî Eğitim Bakanlığının fuarda açtığı stantta bu yıl Eğitimde FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) başta olmak üzere Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen dünyanın en geniş kapsamlı okul yönetimi yazılımı olan e-Okul ile birlikte Mebbis ve DYS uygulamalarının tanıtımı yapıldı.

Fuara MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ve uzman öğretmenler katıldı.

Her yıl Londra’da düzenlenen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olarak görülen BETT Show; dünyaca ünlü firmaların stantlarının yer aldığı büyük fuar alanı, eğitim teknolojileri ile ilgili alanında uzman konuşmacılar, seminerler, çalıştaylar ve panellerden oluşuyor. 75 eğitim bakanlığının ziyaret ettiği BETT 2017 Fuarına Millî Eğitim Bakanlığının da katılması Türk ziyaretçiler tarafından gurur verici olarak nitelendirildi. BETT Fuarı Brezilya, Meksika, BAE ve Singapur'da düzenleniyor.
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn
En Çok Arananlar: FATİH Projesi, EBA, e-Okul, Mebbis, DYS, BETT Show

Yorum Yazın

Anketler

Üniversitelerin bölünmesine nasıl bakıyorsunuz?


Editör Mail