Şenlik açılış töreni 8 Mayıs 2014 Perşembe günü saat: 17.30’da gerçekleştirilecek olup, tüm basın mensuplarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.
NOT: AÇILIŞ TÖRENİNE KATILACAK BASIN MENSUPLARI İÇİN 8 MAYIS 2014 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT: 17.00’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDEN ARAÇ KALDIRILACAKTIR.
• GÜN - 8 MAYIS 2014 PERŞEMBE
10:30 Konferans: Eski Dünyadan Yeni Dünyaya Bir Seyyahın Güncesi
Konuşmacı: Ahmet Yeşiltepe
Yer: Atatürk Kültür Merkezi
12:30 Film Gösterimi: Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Gaün Kültür Sinema Topluluğu)
Yönetmen: JimJarmusch
Yer: Kütüphane Cep Sineması
15:00 Panel:Halk Kültürü-Medya Gelenek Halkoyunları
(GaünKültür Türk Halkoyunları ve Türk Halk Bilimi Topluluğu)
Konuşmacılar: Prof. Dr.Metin Ekici
Doç.Dr. Türker Eroğlu
Doç.Dr. Ruhi Ersoy
Yer: Atatürk Kültür Merkezi
16:30 Sergi Açılışları: Resim-Fotograf-Karikatür-Heykel
(GaünKültür Plastik Sanatlar ve Fotoğraf Topluluğu)
Yer: Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Alanı
17:00 Kortej Yürüyüşü
17:30 Açılış:
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
Açılış Konuşmaları
İniş Gösterisi ve Bayrak Açma: Gaün Kültür Güdat
Dans Gösterileri: Gaün Kültür Dans Topluluğu
Halay, Horon ve Zeybek Gösterileri: Gaün Kültür Halkoyunları Topluluğu
Ritmik Jimnastik Gösterisi: Besyo Rekreasyon
19:00 POP Müzik Konseri: Esmanur Güney, Emrah Yazar
Yer: Amfi Tiyatro
20:45 Havai Fişek Gösterisi
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
21:00 Konser:KUBAT
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
22:45 DJ Performans: Suat Ateşdağlı
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
24:00 Kapanış
• GÜN - 9 MAYIS 2014 CUMA
10:30 Konferans: Türkiye Sevgisi İmandandır
Konuşmacı: Ebubekir Kurban
Yer: Atatürk Kültür Merkezi
11:00 Ayak Tenisi Turnuvası: BesyoRekreasyon
Yer: Şenlik Alanı
12:30 Film Gösterimi: Küs Kardeşler Limited Şirketi (GaünKültür Sinema Topluluğu)
Yönetmen: WesAnderson
Yer: Kütüphane Cep Sineması
14:00 Panel:Coğrafyadan Edebiyata
Konuşmacılar: Prof. Dr. Vahit Türk
Prof. Dr. İbrahim Şahin
Yer: Mühendislik Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu
14:30 Dart Yarışması: BesyoRekreasyon
Yer: Şenlik Alanı
16:00 Bowling Turnuvası: BesyoRekreasyon
Yer: Sporium
18:00 Dans Gösterileri: GaünKültür Dans Topluluğu
Yer: Şenlik Alanı
18:30 Türk Halkoyunları Gösterileri: GaünKültür Türk Halkoyunları Topluluğu
Yer: Şenlik Alanı
19:00 Türk Halk Müziği Konseri: Dünya Tekin, Fatih Gökalp
Yer: Amfi Tiyatro
20:45 Havai Fişek Gösterileri
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
21:00 Konser:ATHENA
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
22:45 DJ Performans:Berna Öztürk
24:00 Kapanış
10 MAYIS 2014 CUMARTESİ
09:00 Türk Halk Oyunları Yarışması
Halaylar Geleneksel Düzenlemesiz Dal Grup Yarışmaları
Yer: Sporium
12:30 Film Gösterimi: Tiffany de Kahvaltı (GaünKültür Sinema Topluluğu)
Yönetmen: BlakeEdwards
Yer: Kütüphane Cep Sineması
13:30 Türk Halk Oyunları Yarışması
Halaylar Geleneksel Düzenlemeli Dal Grup Yarışmaları
Yer: Sporium
14:00 Söyleşi: Edebiyat Eylemi ve Nuri Pakdil
Konuşmacılar: Nuri Pakdil
Fatih Yurdakul
Necip Evlice
Yer: Atatürk Kültür Merkezi
14:00 Bilek Güreşi Turnuvası: BesyoRekreasyon
15:30 Eşek Yarışları: BesyoRekreasyon
16:30 Paint War (Boya Savaşı) Partisi: GaünKültür
Yer: Şenlik Alanı
17:00 Karaoke Yarışması: BesyoRekreasyon
Yer: Şenlik Alanı
18:00 Türk Halk Oyunları Yarışması Ödül Töreni
Yer: Sporium
18:00 Dans Gösterileri: GaünKültür Dans Topluluğu
Yer: Şenlik Alanı
18:30 Türk Halkoyunları Gösterisi: Gaün Kültür Türk Halkoyunları Topluluğu
Yer: Şenlik Alanı
19:00 Rock Konseri: Grup Rakun
Yer: Amfi Tiyatro
19:45 Rock Konseri: Animal Farm
Yer: Amfi Tiyatro
20:45 Havai Fişek Gösterileri
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
21:00 Konser:Murat Dalkılıç
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
22:45 DJ Performans:Ozan Doğulu
Yer: Konser Alanı (Stadyum)
24:00 Kapanış Halayı
Yer: Şenlik Alanı