15.08.2013 13:42 | Son Güncelleme: 15.08.2013 13:42

Intel Eğitim Odaklı Tabletleri Tanıtıyor

Intel, Atom işlemcili Android işletim sistemine sahip eğitim amaçlı bir tablet tanıttı.
Intel, Atom işlemcili Android işletim sistemine sahip  eğitim amaçlı bir tablet tanıttı. 


Intel'in eğitim tableti, öğrencilerin kolaylıkla içerik oluşturabilmelerini sağlayacak öğrenci dostu tasarımlar içeriyor. Bu tabletin ön ve arka kameraları, dahili hoparlör ve mikrofonları sayesinde interaktif bir şekilde multimedya içeriği kullanılarak eğitimde başarının artırılması amaçlanıyor. 


Bu tablette, e-okuyucu programı, bilimsel keşiflere yönelik bir uygulama,  bir veri analiz uygulaması ve çizim programlarının da içerisinde bulunduğu Intel'in eğitim yazılımı yüklü olarak geliyor. 


Bunların yanısıra, tablette öğretmenlerin ve yöneticilerin öğrencileri korumak ve teknoloji kullanımını yönetebilmek için bir yönetim yazılımı da yer alıyor. 


Intel eğitim tabletlerinin iki farklı modeli bulunuyor. 7" ve 10" ekranı olan , dual-core Intel Atom Z420 ya da Z460 mikroişlemcili olan bu tabletler Android 4.0 ve 4.1 işletim sistemi kullanırken 8 saatlik de batarya ömrüne sahipler. 


Tabletler, öğrencilerin okulda başarılı olabilmesi için onları interaktif ve yardımlaşarak eğitim alabilmelerini amaçlıyor.

 

Ayrıntılı bilgi

http://www.intel.com/content/www/us/en/education-solutions/tablets.html

 

EMRE ÇALIŞIR

Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn
En Çok Arananlar:

Yorum Yazın

Diğer Haber Başlıkları

Anketler

Sizce partilerin seçim vaatlerinde eğitim yeterince yer alıyor mu?


Editör Mail