11.11.2016 21:13 | Son Güncelleme: 11.11.2016 21:13

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SOSYAL MEDYA UYGULAMASI AMFİSTANBUL YAYINDA

Sosyal medya uygulaması “amfistanbul”, İstanbul Üniversitesi öğrenci, mezun, akademisyen ve idari personelini ortak bir platformda buluşturmayı hedefliyor.
Sosyal medya uygulaması “amfistanbul”, İstanbul Üniversitesi öğrenci, mezun, akademisyen ve idari personelini ortak bir platformda buluşturmayı hedefliyor.

Sosyal medya uygulaması “amfistanbul”, İstanbul Üniversitesi öğrenci, mezun, akademisyen ve idari personelini ortak bir platformda buluşturmayı hedefliyor. Amfistanbul, İstanbul Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde hayata geçirildi.

Sadece İstanbul Üniversitesi mensup ve mezunlarının üye olabildiği bir sosyal paylaşım mecrası olan amfistanbul, İstanbul Üniversitesi mensuplarının birbirleri ile arkadaşlıklar kurabilmesine, gruplar oluşturabilmesine, yazılı ve görsel paylaşımlar ve bildirimler üretebilmesine olanak tanıyor. İkili yazışma ve mesajlaşma da yapılabilen mecrada grup sahipleri ve kurum temsilcileri tarafından haber ve etkinlik duyuruları yapılabiliyor.

“Bu Konuda İlk Olmanın Gururunu Yaşıyoruz”
İstanbul Üniversitesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’de ilk üniversite sosyal medya uygulaması olan amfistanbul hakkında açıklama yapan İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Üniversitelere özgü böyle bir sosyal medya uygulaması, ilk kez İstanbul Üniversitesi tarafından hayata geçiriliyor. Gençlerin sosyal medyayı bu kadar etkin kullandıkları bir dönemde, eğitim ve öğretimi bu tür uygulamalarla desteklemek gerekiyor. İstanbul Üniversitesi olarak bu konuda ilk olmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm öğrencilerin sağlıklı etkileşimli iletişim kurmasını istiyoruz. Bu tür inovatif çözümler üretiyoruz. Amfistanbul uygulaması, kurumsal birlik, beraberlik ve kurumsal aidiyeti güçlendirmede etkin bir fonksiyon üstlenecek” şeklinde konuştu.

Pilot kullanıma 11 Şubat 2016 tarihinde açılan amfistanbul’un analiz ve tasarım çalışmaları 2014 yılında başladı. Projenin yazılım geliştirme ve test süreçleri ile canlıya alınması ise yaklaşık 9 aylık bir sürede tamamlandı. İÜ Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin öğrencilere ve mezunlara ulaşma hedefi ve gayretine destek olmak amacı ile yola çıkılan amfistanbul projesi, İstanbul Üniversitesi’nin tüm mensuplarına erişilebileceği bir platformu üniversiteye kazandırmayı hedefliyor. Amfistanbul’u öğrenciler, mezunlar, akademisyen ve idari personelin tamamı kullanabiliyor.

Kariyer Fırsatlarına Olanak Tanıyor
Modern, kolay kullanılabilir ve kişiye özel bir uygulama olan amfistanbul sayesinde İstanbul Üniversitesi öğrenci, mezun, akademisyen ve idari personeli tamamı bu uygulamaya üye olarak öğrencilik dönemindeki arkadaşlarına ulaşabiliyor, üniversite ile olan bağlarını güçlendirebiliyor ve kariyer fırsatlarını takip edebiliyor. İstanbul Üniversitesi akademik personeli de öğrencilere ders bazında gruplar oluşturarak derslere ait içerik ve bildirim paylaşımında bulunabiliyorlar. Öğrenciler İstanbul Üniversitesi ile ilgili her türlü gelişmelere bu platformdan ulaşabilecek.

Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn sistemlerine ait hesaplar ile de giriş yapılabilecek sistemde yapılan paylaşımları, beğenme veya şikâyet etme imkânları da mevcut. Diğer sosyal ağlara ait hesaplar üzerinden sistemde oturum açılırken İstanbul Üniversitesi mensubu olunduğu mevcut bilgi sistemleri vasıtasıyla doğrulanıyor. İstanbul Üniversitesi’nin tüm mensupları sisteme gerçek kimlikleri ile giriyor.
“Sistemin Mobil Cihazlara Yüklenmesi Hedefleniyor”
Amfistanbul, sadece İstanbul Üniversitesi mensuplarının paylaşımda bulunmak üzere dâhil edildiği “kapalı devre” bir sosyal uygulama ve tamamı doğrulanmış üyelerden oluşuyor. Bu yönü ile diğer sosyal ağlardan ayrılan amfistanbul ile seviyeli bir paylaşım ortamı sağlanıyor. Kurumsal iletişim sağlıklı bir şekilde yürütülmesine olanak tanıyor. Mobil tarayıcılar tarafından da desteklenen sistem, kullanıcıların mobil cihazları vasıtasıyla sisteme giriş yapabilmesine ve tüm işlemleri yerine getirebilmesine de olanak tanıyor. Mobil uygulama vasıtası ile sistemin kullanıcılara ait mobil cihazlara yüklenmesi ise öncelikli hedefler arasında yer alıyor. Amfistanbul ayrıca çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de etkin bir şekilde kullanılabilecek.
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Anketler

Sizce partilerin seçim vaatlerinde eğitim yeterince yer alıyor mu?


Editör Mail