16.11.2016 17:00 | Son Güncelleme: 16.11.2016 17:00

KKTC'li Öğrenciler ESOGÜ ve UKİD İşbirliğiyle Eskişehir'de Misafir Edildi

KKTC’nden gelen öğrenciler Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörlüğü, ESOGÜ Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESTÜDAM) ve Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği (UKİD) işbirliğiyle Eskişehir’de misafir edildi.
KKTC’nden gelen öğrenciler Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörlüğü, ESOGÜ Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESTÜDAM) ve Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği (UKİD) işbirliğiyle Eskişehir’de misafir edildi.

Öğrenciler ziyaret kapsamında; Okt. Dr. Engin Kırlı’nın verdiği “Osmanlı’da Zorunlu Göçler”, Yrd. Doç. Dr. Halis Adnan Arslantaş’ın verdiği “Küreselleştirilen İnsan”, Prof. Dr. Hilmi Özden’in verdiği “İslam Medeniyetinde Bilim ve Teknoloji Tarihi”, Doç. Dr. Fahri Yetim’in verdiği “Osmanlı Son Dönem Fikir Akımları”, Doç. Dr. Ferruh Ağca’nın verdiği “İslam Öncesi Türkler Göktürkler ve Uygurlar”, Prof. Dr. Ahmet Kartal’ın verdiği “Türk Edebiyatı”, Prof. Dr. Hasan Hüseyin Adalıoğlu’nun verdiği “Türklerin İslamlaşması-İlk Müslüman Türk Devletleri-Selçuklu Türk Tarih ve Medeniyeti”, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kayıran’ın verdiği “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu ve Atatürk” ve UKİD Genel Başkanı Musa Serdar Çelebi’nin verdiği “Güçlü Toplum (milli kimlik sahibi, örgütlü ve zengin) İlm-i Siyaset” başlıklı seminerlere katıldı. KKTC’li gençler 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ile tanıştı, 11 Kasım günü ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Ünlüoğlu ile kahvaltıda bir araya geldi. Ziyaret kapsamında ayrıca Eskişehir ve yakın çevresindeki tarihi mekanları gezen KKTC’li gençler Türk musikisi dinletisine de katıldı.

KKTC’li gençler Eskişehir’den ayrılmadan önce yaptıkları açıklamada ESOGÜ’yü unutmayacaklarını belirtirken, tüm ESOGÜ’lüleri yavru vatan KKTC’ye beklediklerini ifade ettiler. ESOGÜ yöneticileri ve tüm personeline kendilerine gösterdikleri yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür eden gençler, Eskişehir’de gördükleri ilgi ve yakınlığı KKTC’de anlatacaklarını ve bu gezinin kendilerine Türkiye ve KKTC’nin “birlikte atan yürekler” olduğunu gösterdiğini söylediler.


Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Anketler

Sizce partilerin seçim vaatlerinde eğitim yeterince yer alıyor mu?


Editör Mail