adscode

Merkür Bugün Güneşin Önünden Geçiyor

9 Mayıs’ta yüzyılımızın en önemli olaylarından biri gerçekleşecek; Merkür Güneş’in kalbine geçecek ve belli bir saat diliminde orada kalacak. Merkür Cazimi çok önemli kapılar aralayacak.

 Merkür Bugün Güneşin Önünden Geçiyor
Dünyadan Haberler
Çünkü Güneş’in özüne çok yakındır ve sanki onunla bütünleşmiş gibidir. Bir gezegenin Güneş ile kavuşumu sık gerçekleşen bir durumdur ancak bunun Cazimi olması için Güneş ve o gezegenin aynı deklinasyonda yani enlemde, aynı burç derece ve dakikasında olması gerekir.

İşte 9 Mayıs 2016 Pazartesi günü böyle özel bir durum gerçekleşecek gökyüzünde.

Güneş doğum haritalarımızda yaşam veren, kim olduğumuzu anlatan, kimliğimizi bulunduğu burcun rengine bürünerek ifade eden, yüreğimizi koymak üzere bu dünyada aradığımız şeyleri anlatır. Bu durumda herhangi bir gezegen Cazimi, yani “güneşin tam kalbinde” yer alıyorsa evrende bir süreliğine o gezegenin ifadesi etkin olacak demektir.9 Mayıs 2016 tarihinde öğleden sonra başlayıp tüm gece boyunca Güneş krallığını Merkür ile paylaşacak.

Gökyüzünde Güneş Kral, Ay ise Kraliçe ile sembolize edilmiştir astrologlarca. Şimdi çok kısa süreliğine Kralın tahtına Merkür de oturup bizlere güzel enerjiler gönderecek Güneş ile el ele verip. Boğa burcunda oluşacak bu nadir gökyüzü olayı bizlere maddi konulara, değer verdiğimiz şeyler her ne ise onlara, somut sonuçlar elde etmek istediğimiz konulara odaklanmamız için bir fırsat sunuyor olabilir.

Aşk ve ilişkilerimizden, alma ve verme dengemizden sorumlu Venüs de hazır Boğa Burcundayken ilişkiler, sevgi alışverişlerimiz, duygusal birlikteliklerimizle ilgili konularda da şimdiye dek gözümüzden kaçan bir şeyler varsa bir anda fark etmeye başlayabiliriz. Düşünüp düşünüp bir türlü işin içinden çıkamadığımız bu konulara ait her ne varsa, bir anda çözümü bulmamıza yardım edecek “parlak bir fikir” aklımıza gelebilir belki deGökyüzündeki gezegenlerin pek çoğu retro durumdayken geçmiş bir ilişki, kaçırdığımız bir fırsat, bozulan ama bir türlü düzeltemediğimiz bir olay mucizevi bir şekilde sonuçlanabilir.

Gökyüzündeki retro gezegenler her birimizi çeşitli yaşam alanlarımızda sınıyor ve bir süre daha sınamaya da devam edecek. Retro Jüpiter’in, Günay ay düğümü ile kavuşumlu Neptün karşıtlığı geçmiş hayallerimizi, görkemli fikirlerimizi, ideallerimizi büyüttükçe büyütüyor. Bu karşıtlığın odak noktasındaki Retro Satürn ile Retro Jüpiter birbirine kare açı yapıyorlar ve bir an her şeyin mümkün olduğunu, çok başarılı ve istediğimiz şeye ulaşacağımızı düşünmekle – hayatın acımasız, şartların değişmez, kendimizin ise değersiz olduğunu düşünmek arasına gidip gidip geliyoruz. Satürn’ün Neptün’e yaptığı kare ile de sorumluluk almaktan kaçıyoruz, kontrolümüzün kaybolacağından korkuyoruz ve belki de bu stresin altında değersizlik korkumuz çoktan depresyonun sınırına getirdi bizleri.

İşte gökyüzünün bu stresli açıları, geri giden gezegen enerjileri altında Merkür’ün Cazimi oluşu bizlere ikinci bir düşünme ve çıkışı bulma konusunda aradığımız desteği verebilir.

Her ne ise zorlandığımız, bu enerjinin etkisinin yoğun olduğu bu günde ve saatlerde yeniden ele alalım ve bakalım bir çözüm bulabilecek miyiz?

Eğer gündeminizde Merküryen bir iş varsa 9 Mayıs 2016 saat 17.00 den itibaren start verebilirsiniz. Bunlar okulla ilgili, eğitim almak ve eğitim vermekle ilgili, konuşmak, yazmak ve bunları insanlara iletmekle ilgili işler olabilir. Yeni bir kitap yazma fikriniz varsa ya da bir internet sitesi oluşturma projesi içerisindeyseniz işte size güzel bir fırsat. El becerilerimiz de Merkür tarafından idare edilir, şayet her hangi bir konuda bir beceriniz varsa bunu somut hale getirip, geniş kitlelere duyurabilecek güzel bir başlangıç dayapabilirsiniz.

Ancak retrolar yine de tedbirli olmamız konusunda uyarıyor, iyi planlayıp, kontrollü riskler alalım olur mu?

Merkür her türlü iletişimimizi anlattığı için, yaşadığımız evrenle de hepimizin bir iletişimi olduğu gerçeğinden hareketle bugün yüreğimizden geçenlere, dilimizden dökülenlere de dikkat etmekte fayda var. Hazır Güneşin tahtında kısa süreliğine de olsa misafir olan “Tanrıların Habercisi” de oradayken en içten dualarımızı ve gönlümüzden geçen niyetlerimizi de bütünün ve bizlerin hayrına olması dileklerimizle gönderelim mi gökyüzüne?

Hepimize ve tüm evrene; sağlık, huzur, bolluk ve şans dolu güzel günler diliyorum, gökyüzü rehberimiz olsun…

İNDİGO-Hülya Değer

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)