16.11.2015 07:23 | Son Güncelleme: 16.11.2015 10:07

TEV’in “Umut Takımı” Avrasya Maratonu’nda Koştu

TEV Gönüllülerinden oluşan 80 kişilik Umut Takımı, 15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen 37. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’nda daha fazla burs fonu yaratabilmek için koştu.
TEV Gönüllülerinden oluşan 80 kişilik Umut Takımı, 15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen 37. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’nda daha fazla burs fonu yaratabilmek için koştu.

Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV), “Bu Adımda Umut Var” projesi kapsamında TEV Gönüllülerinden oluşan 80 kişilik Umut Takımı, 15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen 37. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’nda daha fazla burs fonu yaratabilmek için koştu.

Yarım asra yakın geçmişi ile kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV), “Bu Adımda Umut Var” projesi kapsamında başarılı gençlerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla, bağışçılarından oluşturduğu “Umut Takımı” ile 15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen 37.Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’nda yer aldı. Bu proje ile birlikte elde edilen tüm gelir burs fonu aracılığıyla öğrencilere aktarılacak.Ülkenin geleceği olarak gördüğü gençlere daha fazla kaynak yaratılması adına her geçen gün daha fazla çalışan ve çaba sarf eden Türk Eğitim Vakfı, bugüne kadar yurt içinde yaklaşık 217 bin 500, yurt dışında ise yüksek lisans için 1.665 öğrenciye eğitim bursu sağladı.

Bu Adımda Umut Var Fonu'na online bağışta bulunarak siz de hala bir gence umut olabilirsiniz:
http://www.tev.org.tr/umuttakimi/
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Anketler

Seçim bölgenizdeki milletvekili adaylarını tanıyor musunuz, bugüne kadar bölgeniz için çalışmalarda bulundular mı?


Editör Mail