08.11.2016 18:02 | Son Güncelleme: 08.11.2016 18:02

Türk eğitim sistemi içinde tamamen çizgi karakterlerden oluşan ilk eğitim aracı hazırlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türk İşaret Dili-1 Öğrenci Kitabı ve Türk İşaret Dili-1 Öğretmen Kitabı hazırlandı.
Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türk İşaret Dili-1 Öğrenci Kitabı ve Türk İşaret Dili-1 Öğretmen Kitabı hazırlandı.

2015-2016 eğitim-öğretim yılından itibaren işitme engelliler ilkokullarının 1, 2 ve 3. sınıflarında okutulmakta olan Türk İşaret Dili Dersi Öğretim Programına yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türk İşaret Dili-1 Öğrenci Kitabı ve Türk İşaret Dili-1 Öğretmen Kitabı hazırlandı. Talim ve Terbiye Kurulu tarafından eğitim aracı olarak kabul edilen öğretim materyallerinin basımı tamamlanarak öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunuldu.
 
Öğrencinin günlük yaşamından ve temel ihtiyaçlarından yola çıkılarak görsel öykülerden oluşan temaların yer aldığı ve Türk millî eğitim sistemi içinde tamamen çizgi karakterlerden oluşan ilk eğitim aracı olma özelliği taşıyan öğretim materyallerinin eğitim çevrelerine, işitme engelliler ve işaret dili eğitimine gönül veren sivil toplum kuruluşlarına tanıtımı amacıyla bir toplantı düzenlenecek.
 
Söz konusu tanıtım toplantısı; Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör’ün katılımıyla yarın saat 09:00'da Mimar Sinan İşitme Engelliler İlkokulu'nda gerçekleşecek.
 
 
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn

Yorum Yazın

Anketler

Sizce partilerin seçim vaatlerinde eğitim yeterince yer alıyor mu?


Editör Mail