18.10.2017 19:18 | Son Güncelleme: 18.10.2017 19:18

TYT ve YKS'de kaç açık uçlu soru çıkacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) detayları yavaş yavaş belli olurken, açık uçlu soruların çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu...
Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) detayları yavaş yavaş belli olurken, açık uçlu soruların çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu...

YÖK'ün açıklamalarında,Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda, geçen yıl yapılan sınavda olduğu gibi aynı nitelikte, aynı sayıda açık uçlu soru sorulacağı ve açık uçlu soruların kelime bazlı olacağı bildirildi. 

Matematik Testinde 3 tane kısa cevaplı soru yer alacak. Adaylar sorunun cevabı olan rakamı cevap kâğıdının ilgili alanında yazacak ve kodlayacak. Cevap kâğıdının değerlendirilmesinde kodlanan bilgiler optik okuyucu tarafından okunacak. Doğru olarak yazılan ancak, kodlanmayan veya yanlış/eksik kodlanan cevaplar işleme alınmayacak. 

Fizik, Kimya, Biyoloji Testinin her birinde 1’er soru, Türk Dili ve Edebiyatı Testinde 2 soru, Coğrafya-1 Testinde 1 soru, Tarih Testi ve Coğrafya-2 Testinin her birinde 1’er soru, Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testinde tüm adaylar için ortak olan 1 soru, Yabancı Dil Testinde 3 soru kısa cevaplı sorulardan oluşacak ve kısa cevaplı soruların değerlendirilmesinde doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılmayacak.
Bu Haberi Hemen Paylaş!
Facebook Twitter Linkedin
Paylaş Tweetle LinkedIn
En Çok Arananlar: TYT, YKS, açık uçlu soru

Yorum Yazın

Diğer Haber Başlıkları

Anketler

Sizce partilerin seçim vaatlerinde eğitim yeterince yer alıyor mu?


Editör Mail