Öznur PEKATİK « Geri Dön

Öğretmen, Eğitim Danışmanı ve Öğrenci Koçu

Biyoğrafi

2008 yılında Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesini bitirdikten sonra, aynı bölümde Tezli Yüksek Lisansımı tamamladım. Yüksek lisans döneminde birçok seminer, eğitim ve sertifika çalışmalarına katıldım. Tezimin yanı sıra birçok akademik çalışmada yer aldım. Ardından İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden Pedagojik Formasyon eğitimimi aldım. 2010’dan itibaren öğretmenlik yapmaktayım. Öğretmenliğin yanı sıra 2013’te Yeditepe Üniversitesi’nden NLP , Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimi aldım. Birçok kültür merkezi, ticaret ve sanayi odaları ve eğitim kurumlarında anne babalara, öğretmenlere ve öğrencilere sınav kaygısı, iletişim teknikleri, motivasyon, dikkat dağınıklığı, özgüven, ders çalışma teknikleri vb. konularda eğitimler verdim. Kendime ait web sitemde gençlere, ebeveyn ve öğretmenlere yönelik yazılar yazmaktayım.

Bugün geldiğim noktada, yıllar içerisinde her yaştan çeşitli öğrenciler ile çalışma fırsatı bulmuş olma şansım, tecrübem ve önemli kurumlardan edindiğim bilgiler ile hem öğrenci koçluğu, hem de öğretmenliği keyifle sürdürüyorum.

Edindiğim birikimlerle amacım öğrencilere bilgiye nasıl ulaşabileceklerinin yolunu göstermek; öğretmenlere ve velilere ise bugünün gençliğini iyi anlamak, onlar gibi düşünebilmeyi sağlamak, kısacası onların dünyasını yaşayabilmek, öğrencilerin kendi kararlarını kendilerinin vermesini ve elbette bu sorumluluğu üstlenmelerini sağlamaktır.