adscode

Dünyayı SEVGİ Kurtaracak!

"Dünyayı güzellik kurtaracak Ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey."

damlaaktan@gmail.com

Kelimeler... Dünya döndükçe içinden geçebileceğimiz her duyguyu anlatabileceğimiz yegane gerçeklikler...

Sevmek en kolay olandı, zor olan bunu çıkarsız paylaşabilmekti bu dünyada. Ve Dünya bunu yapabilenler yorgun düştükçe kirlendi zaten...

Şimdi, kapitalizme kurban ettiğimiz bir olguyu her sene tek bir gün Tanrılaştırıp, parayla satın alınamayacak belki tek şeyi piyasaya sürdük insanlık olarak: "sevginin ölçüsü". ve her yıl, son hızla yarışıyor insanlar birbirleriyle kim daha "yüksek miktar"da gösterecek sevgisini diye.

Süslü püslü paketler, afilli reklamlarda kullanılan yaratıcı kelimeler ve renklerle bezenip fiyatı en yüksekten sunuluyor pazara her sene. Bir güne sıkıştırılmaya çalışılan hayatlar yarattı insan. Gösterişin alasına imza attırdık evelallah.

Bir kucaklamayla ısınan hayatlar varken dışarda, lüks otel odalarında patlatılan şampanyaların sıcağını aradı gerçek sevgiyi hiç tanımayanlar.

Beklentiler yarattık, yaratılmış bir dünyanın parçaları olarak.  Kendimizden değil, başkasından bekledik sevgiyi. Vermeyi bilmeden, almayı öğrenmek istedik.

Oysa, 109 yaşında bir Avustralyalının penguenlere kazak örmesi gibi, bir sokak köpeğinin başını okşayışın, bir demek çiçeği bir yaşlıya verip onu gülümsetişin, üşüyen bir çocuğu sadece sarılarak sarılışın, canı acıyan birini gülümsetebilişin, ya da sadece yardım edişişin gibi "sevgi de tıpkı ölüm gibi herşeyi değiştirir"di. Küçük şeyler herşeyi değiştirirdi bu dünyada.

Paylaşılan her hayat, değiştirilebilen her hayattır çünkü. Bir hediyeden, bir altından, bir mücevherden, bir eşyadan çok daha değerlidir sunulan.Yoktur ederi...

Kalptir esas olan bu dünyada, kalp. Tatminsizliklerden arındırdığınız ve yaşamı sadece duygularınızla kucakladığınız bir ömürde, fiyat biçilemeyen tek gerçekliğinizi, sıcaklığınızı, samimiyetinizi ve kalbinizi sunun insanlara.

Çünkü ancak eksikliği hissedilen birşeyle tamamlayabilirsiniz yoksunluklarını dünyanın; ve bu dünyada en çok eksikliğini duyduğumuz şeydir gerçek sevgi. Beklemeden, bekletmeden, kıyaslamadan, kırmadan, acıtmadan, daha fazlasını istemeden, ezmeden, parçalamadan sevebilen yürekler eksik dünyada. Hava kirliliği, artan eşitsizlikler, yükselen petrol fiyatları, pazarlarda marka, sınırlarda su savaşları, ölen çocuklar, yıkılan evlilikler, ve hiç bitmeyen ölümler. Hepsi ama hepsi, sevmeyi unuttuğu için insanoğlu.

Bir gün değil, bir ömürde aldığınız her nefeste, verdiğiniz her nefesle sevin. Çünkü insanın var ettiği para belki bir yaşamı, bir insanı, bir hayatı satın alıyor gibi görünebilir; ama bir kalbi asla...

Kendi ilüzyonlarınızı yıkın... Yorgun dünyayı dinlendirmek için bir parça sevin her gün...

Bilin ki... Benden çok senin ihtiyacın olan birşeyi size vermişsem bu hediyedir. Sizden çok benim ihtiyacım olan birşeyi size vermişsem, bu SEVGİDİR.

Çünkü dünyayı GÜZELLİK kurtaracak, ve bir insanı SEVMEKLE başlayacak herşey. Bugün, yarın, ve sonsuza dek...

Aslında parayla satın alınan herşeyden, hatta bazen bir çiçekten bile daha basit ve gerçek bir yolu var sevdiğini söylemenin. Cemal Süreya'nın dizlerindeki gibi:

"İkinci bir parıltı var senin bakışlarında
 Keşke yalnız bunun için sevseydim seni..."

Bir şiir yazın, ya da sadece "Seni seviyorum" diyin. Sevin gitsin! Sevin işte, öylece, basitçe, sakince, sizce... Çünkü Dünyayı SEVGİ kurtaracak!

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)
Yazarın Diğer Yazıları
BALE SPOR DEĞİL SANATTIR!
EĞİTİM ŞART
GÜZEL GEL 2021!