adscode

Ulusal Liderlik Eğitimi Konferansı: Genç Liderler İçin İlk Çağrı

Ulusal Liderlik Eğitimi Konferansı: Genç Liderler İçin İlk Çağrı

damlaaktan@gmail.com
Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder gibi hareketler yapan birini görür. Biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder. Genç adama yaklaşır:

- Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?


Genç adam yanıtlar;

- Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek.


Onları suya atmazsam ölecekler. Yazar sorar;

- Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var.Ne fark eder ki?

Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatır.

- Onun için fark etti ama...

 

-----

 

Kaç yaşamı değiştirebildiğimiz, kaç yaşamı dönüştürebildiğimiz kadar yaşam. Ve çoğunlukla, her toplumun içinde saklı liderler değiştirir yaşamları ve yön verir düzene.

 

Ulusal Liderler Eğitimi Konferansı (ULEK), bu amaçla Türkiye’de düzenlenen ilk ulusal kongre niteliği taşıyor. 

 

Temel amacı genç liderlerin topluma kazandırılması için yol haritası başlatmak olan konferansa, liderlik eğitimi üzerine akademik araştırma yapan biliminsanları, liderlik eğitimi alanında ders veren akademisyenler, liderlik eğitimi danışmanları, liderlik eğitimi veren okulların idarecileri ve genç liderler başvurabilirler.

 

18-19 Eylül 2015 tarihlerinde Ankara Yıldırım Bayezit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan ULEK’in organizasyonunda Boğaziçi Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi de dahil olmak üzere hemen hemen Türkiye’nin her bölgesinden akademisyen yer alıyor. 

 

Çeştli sektörlerde güçlü firmalardan yetkililerin de destek verdiği konferansın temel amacı, genç liderlerin ve içinde liderlik potansiyeli taşıyan tüm gençlerimizin ihtiyaç duydukları eğitim sistemine ışık tutmak. 

 

Doç. Dr. Oğuz N. Babüroğlu, Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, Mehmet Başar, Selim Geçit, Burak Kürkçü gibi çok değerli isimlerin de konuşmacı olarak davet edildiği konferans yalnızca bu alanda bir ilk olmasıyla değil, iş dünyası ile akademik dünyayı biraraya getirmesiyle de büyük potansiyel vaad ediyor. 

 

Katılım ücretinin de oldukça uygun belirlendiği konferansa katılmak isteyen tüm genç liderler ve akademisyenlerin en geç 5 Haziran 2015 tarihine kadar bildiri özetlerini ve 26 Ağustos 2015 tarihine dek de makalelerini iletmeleri gerekmektedir.  

 

Detaylı bilgi ve başvuru için: http://www.ulek.org/

Haydi siz de bir deniz yıldızından bir lider yaratın, bu güzel ülke ve dünyanın geleceği sizlerin avuçlarınızın içinde…


 

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/ulek2015

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)