adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

2021’den neden çok umutluyuz?

Pandemide zor günler geride mi kalıyor yoksa daha uzun süre devam edecek mi, çok yakında hep birlikte göreceğiz.

2021’den neden çok umutluyuz?
Milliyet Diyalog

Temennimiz, artık bu zor günlerin bir an önce bitmesi yönünde ama hemen her gün çok daha dikkatli olmamız gerektiğine vurgu yapan açıklamalar var.

Her şeye rağmen umutluyuz çünkü yaz geliyor ve kademeli de olsa içeride kapalı kalmaktan kurtulacağız…

Mart sonunda aşılama konusunda ciddi bir mesafe kaydedileceği söyleniyor. Haziran ortalarında da yerli aşılar vurulma noktasına gelebilir. Şu ana göre çok daha güvencede olabiliriz...


“Bereketli günler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaz ayları için rezervasyonlarda patlama yaşandığına dikkat çekerek “Dünyada yıldızı giderek parlayan bir ülke olduğumuzun en önemli göstergesi misafir ettiğimiz özellikle yabancı turist sayının 52 milyonu bulmuş olmasıdır” dedi.

Erdoğan, turizmde bereketli günlerin bizleri beklediğine vurgu yaparak da bu konuda şunları söyledi:

“Her ne kadar salgın sebebiyle bu sayıda bir düşüş yaşanmış olsa da normalleşmeyle birlikte çok daha yüksek turist sayılarına ulaşacağımızı biliyoruz. Nitekim seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde ülkemize yönelik rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor.

İnşallah hep birlikte yeniden sağlıklı ve bereketli günlere kavuşacağımız vakitler yakındır.

İstanbul’la kıyas dahi edilemeyecek yerler çok yüksek rakamlarda turist çekiyor. Bu tabloya baktığımızda İstanbul’un tek başına 50 milyonluk, hatta 100 milyonluk bir turist ağırlama potansiyelini barındırdığını söyleyebiliriz…”


Galataport’a 200 gemi

Erdoğan, Galataport’un tamamlandığında İstanbul’un kültür sanat hayatına ve turizmine çok büyük katkılar sunacağını belirterek “Galataport turizm gemilerinin yanaşacağı bir yer haline gelecektir. Galataport 25 milyon ziyaretçi, 7 milyon turist, 1,5 milyon gemi yolcusu potansiyeli ile dünya çapında bir projedir. Nisan ayından itibaren faaliyete geçmesini bekliyoruz. Sadece bu yıl 350 bin yolcu taşıyan 200 gemi Galataport’a demirlemek için rezervasyon yaptırmıştır.

Önümüzdeki yıl bu ilginin beş katına çıkacağına inanıyor ve görüyorum” dedi.


Haydi hayırlısı. Bu alanda ciddi bir boşluk vardı, umarız beklentileri karşılar!..

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)