adscode
adscode
adscode
adscode

55 yaşındaki gazetecilik öğrencisi sınıf birincisi

Mersin'de Türkçe öğretmeni 55 yaşındaki Müslüm Kaya emekli olduktan sonra sınava girerek Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü kazandı. 2'nci sınıfta okuyan ve sınıf birincisi olan…

55 yaşındaki gazetecilik öğrencisi sınıf birincisi
Eğitim
 27 yıl Türkçe öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olan Müslüm Kaya, özel bir etüt merkezinde akşamları ders vermeye devam ediyor. Atanamayan öğretmenlerin kadrosunu işgal etmemek için emekli olduğunu, 4 yıldır da etüt merkezinde öğretmenlik yaptığını belirten Kaya, "Gazeteci olmak içimde uhdeydi. Sınava girdim ve 2 yıldır gazetecilik bölümünde okuyorum. Gerçekten masal gibi. Etüt merkezinde sahnedesin, öğrencilere Türkçe'nin gizemli ve derinliklerini yönlerini öğretiyorsun, ardından İletişim Fakültesi'ne geliyorsun ve sıraya kurulup hocalarını can kulağıyla dinliyorsun. Masalsı bir atmosferde yol alıyorum. Çok mutluyum" diye konuştu.

"Dünyayı gezemiyorsam bilimler arası gezerim"

Dünya turuna çıkmak istediğini ancak Türkiye'de emeklilerin aldığı maaşın dünya turuna çıkmaya yetmediğini ifade eden Müslüm Kaya, şunları söyledi: "Madem dünyayı gezemeyeceğim, 'O zaman bilimler arasında gezeyim' dedim. Bilim de bir dünyadır, insanlığın birikimidir. Bunları öğrenmek çok güzel bir duygu. Öğrenme aşkımı sonuna kadar taşıyacağım. Bu okul benim için son durak değil. Ardından tarih, coğrafya, sinemayı bitirip en son İlahiyat Fakültesi'ni okuyacağım. Böylelikle öbür dünyaya oldukça donanımlı biçimde gitmeyi planlıyorum. Tabi bu benim ütopyam. İnsanların ütopyası olmazsa yaşam çok sıradandır. Ben bunu aşmak istiyorum."

Dersi heyecanla bekliyorum

Sağlığının el verdiği yaşa kadar okumaya devam edeceğini kaydeden Kaya, şöyle devam etti:"55 yaşındayım ve hocalarımın hepsi yaş olarak benden küçük. Sınıfa girip sırama oturuyorum arkadaşlarımla. Dersin geleceği zamanı heyecanla bekliyorum. Hocalarım soru sorarsa mutlaka yanıtlıyorum. Etrafıma yararlı olmaya, rol model olmaya çalışıyorum. Öğrenci arkadaşlarıma örnek olmaya çalışıyorum. Sınıf birincisiyim. 10 vize 10 final sınavına girdim. Bunların 17'sinden 90 ve üzeri not aldım, 8'i de 100. Üstün onur belgesi aldım. Param yok ama onur belgem var. Bu da benim için çok önemli."

DHA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)