adscode

Beş kitabı okuyana 7.500 TL ödül

Eyüpsultan Belediyesi, belirlediği beş kitabı okuyup, sınavda başarılı olanlara bilgisayar ve para ödülü verecek.

Beş kitabı okuyana 7.500 TL ödül
Haberler
Güncelleme : 02-Feb-22 13:53

Eyüpsultan Belediyesi’nin, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, Türk Dili ve Edebiyatı’nın seçkin eserlerine ilgiyi artırmak için “Okumak Güzeldir” sloganı ile her yıl geleneksel olarak düzenlediği kitap okuma yarışmasına başvurular başladı.

27 Mayıs'a kadar devam ediyor

Bu yıl İstiklal Harbi Zaferi’nin 100. yılına özel olarak gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 27 Mayıs 2022 Salı saat 17:00.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, belediyenin internet sitesinde yayınlanan yarışma başvuru/üyelik formunu doldurmaları gerekiyor. Katılımların ücretsiz olduğu, yaş sınırlamasının bulunmadığı yarışma, belediyenin internet sitesi üzerinden 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü 21:00 – 21:50 saatleri arasında yapılacak.

Hangi kitaplar okunacak?

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar Eyüpsultan Belediyesi tarafından belirlenen Türk Edebiyat dünyasının önemli eserleri arasında yer alan Mithat Cemal Kuntay’ın “Üç İstanbul”, Falih Rıfkı Atay’ın “Zeytin Dağı”, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Sahnenin Dışındakiler”, Kemal Tahir’in “Yorgun Savaşçı”, Tarık Buğra’nın “Firavun İmanı” isimli 5 kitabı kendileri temin ederek okuyacak.

Birinciye 7.500 TL ödül

Yarışmada dereceye girenleri muhteşem ödüller bekliyor. Birinciye 7 bin 500 TL ve dizüstü bilgisayar, ikinciye 5 bin TL ve tablet, üçüncüye 3 bin TL ve tablet, yarışmaya başvuran Eyüpsultanlılar arasında 1.’ye fotoğraf makinası, dereceye giren ilk 25’e 1.000 TL kitap hediye çeki, dereceye giren ilk 100 Eyüpsultanlı yarışmacıya 2 kişilik boğaz turu, dereceye giren ilk 150 kitapsevere ise Müze Kart verilecek.

Bu beş önemli eseri de okuyan katılımcılara online olarak yapılacak yarışmada her kitap için 10 çoktan seçmeli seçenekli toplam 50 soru sorulacak. Sınav süresi 50 dakika olan yarışmada katılımcılar interneti olan bir bilgisayar, tablet, PC veya akıllı telefondan belediyenin internet sitesi üzerinden sisteme giriş yaparak katılabilecekler.

Nasıl belirlenecek?

Doğru cevaplar dikkate alınarak sıralamanın oluşturulacağı kitap okumaya yarışmasında eşitlik olması durumunda, en fazla doğru cevabı en kısa sürede yapan kişiler göz önünde bulundurulacak. Süre eşitliği durumunda ise en fazla doğru cevabı aynı sürede yapanlar arasında 2.bir sınav daha yapılacak. Online yapılan yarışmada web sayfası sunucusunun kayıtları dikkate alınarak sıralama oluşturulacak. Sınavın cevap anahtarı belediyenin internet sitesi üzerinden, 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü yayınlanacak.

Sınav sonuçları 8 Haziran 2022 Çarşamba günü belediyenin internet sitesinden duyurulacak. Ancak 2. sınava ihtiyaç duyulması halinde sınav sonuçları düzenleme kurulunun belirlediği bir tarihte ilan edilecek.

Ödül töreninin tarihi ve yeri haziran ayı içerisinde belediyenin internet sitesi üzerinden duyurulacak. 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)