adscode

BİLGİ’Lİ ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET COŞKUSU

Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2017 – 2018 akademik yılı ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları, 9 - 14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen törenlerde diplomalarını…

BİLGİ’Lİ ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET COŞKUSU
Üniversite
30 bini aşkın BİLGİ mezun ailesine bu yıl, 6 bin 431 öğrenci daha katıldı

1996 yılında, “okul için değil, yaşam için öğrenmeliyiz” ilkesiyle kurulan, İstanbul Bilgi Üniversitesi bu yıl 22’nci mezunlarını verdi. Mezun öğrenciler, santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen törenlerde diplomalarını alarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Mezuniyet törenlerinde İletişim Fakültesi’nden 421, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nden 502, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden 404, İşletme Fakültesi’nden 471, Hukuk Fakültesi’nden 228, Mimarlık Fakültesi’nden 194, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden 269, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan 47, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’ndan 72, enstitülerden ise 400 öğrenci mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ön lisans eğitimi alan bin 837 öğrenci Meslek Yüksekokulu’ndan, bin 526 öğrenci Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan, 60 öğrenci ise Adalet Meslek Yüksekokulu’ndan diplomalarını aldı.

Mezuniyet törenlerinin açılış konuşmalarını yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazgan, “Kolay olmayan bir süreci tamamladınız, başarınızı hiçbir zaman küçümsemeyin. Ancak yeterli de bulmayın. Ben her birinizin daha da iyisini yapacağına inanıyorum. Türkiye’de bu düzeyde eğitim alan ve hayata atılma aşamasına gelen az sayıda nitelikli genç insanlar olduğunuzu unutmayın. Daima öğrenin, daha çok öğrenin, daha iyi öğrenin, sorgulayın, bulduğunuz yanıtları paylaşın. Bilgi, görgü, saygı ve deneyim paylaştıkça artan hususlardır. Akıllıca, içinizden gelerek, doğru yaptığınıza inanarak paylaşın. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

İlk 3’e adını yazdıran BİLGİ’liler
BİLGİ’den bu yıl birincilikle mezun olan isim, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nden Barış Can oldu. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden Mısırlı öğrenci Hesham Moustafa Mohamed Gamaleldin Elsayed okul ikincisi, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Berna Şenay ise üçüncü oldu. 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)