https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ATANMAK İSTİYOR

'BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ATANMAK İSTİYOR'

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ATANMAK İSTİYOR
Eğitim
Eskişehir’de bir araya gelen bir gurup bilişim teknolojileri öğretmeni atama beklediklerini açıkladılar. Bilişim teknolojileri öğretmenleri Adalar’da düzenledikleri basın açıklaması ile sorunlarını dile getirerek çözüm önerilerini sıraladı.

Bilişim Öğretmenleri Platformu, Ulusal BÖTE Öğrenci Konseyi ve Bilişim Teknolojileri eğitimcileri Derneği adına açıklama yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet Oğuz, dijital çağın toplumsal rehberleri olduklarını belirttiler.

Oğuz, “Facebook’ta yazışabilen, kes kopyala yapıştır ile ödev hazırlayan, Oyun oynamakta başarılı çocuklarımızın her şeyi bildiğini varsaymakta gerçek yeterliliklerini görmemekteyiz. Öğrencilerimizin teknolojiyi kullanma amaçlarından yeterliliklerinden kaygı duymaktayız.

Bizler dijital yeterlilikleri çağa uygun öğrenciler yetiştirme peşindeyiz” ifadelerini kulandı. GÖREVE HAZIRIZ 1998 yılında 600 milyon dolarlık Temel Eğitim Projesi kapsamında 7 bin 188 Bilişim Teknolojisi (BT) sınıfı kurulduğunu 45 binden fazla aracın bu sınıflarda hizmete sokulduğunu anlatan Oğuz, 200 yılına kadar her biri 20 bin dolara mal olan 20 bin bilgisayar laboratuarı kurulduğunu söyledi.

Fatih Projesi’ne de 2012’de bütçeden 903 milyon lira ayrıldığını, 2013’te bu rakamın yüzde 72 artışla 1,4 milyar liraya ulaştığını aktaran Oğuz, “Bu yatırımları kullanabilecek bu harcanan paralarımızın bize geri dönüşünü sağlayabilecek ancak ve ancak öğretmenlerimizdir. Bizler bu göreve hazırız” şeklinde konuştu.

4 YILLIK EĞİTİMİ HAFİFE ALMAYIN

Ahmet Oğuz, bilişim teknolojileri öğretmenlerinin taleplerini ise şöyle özetledi: “BT alanına ilişkin derslerin tüm eğitim kademelerinde zorunlu okutulmasını, web tasarımı, ileri programlama, grafik, animasyon gibi ilave seçimlik dersler konulmasını, BT öğretmenlerinin uzmanlıklarının tanınarak bu alana yalnız ve yalnız biz BT öğretmenlerinin atanmasını ve derslerin sadece BT öğretmenlerince okutulmasını, 100 saatlik kurslarla alan fışı öğretmenlerin BTR olarak eğitildiğinin varsayılmasına verilmesini, 4 yıllık eğitimlerimizin hafife alınmamasını çağımızın olmazsa olmazları olarak görüyoruz.”

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)