adscode
adscode
adscode
adscode

“BİR KAP MUTLULUK PROJESİ” İLE HAYVANLAR MUTLU, HAYVANSEVERLER HUZURLU

“4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” etkinlikleri kapsamında Doğa Koleji, minik hayvan dostları için önemli bir projeye imza attı.

“BİR KAP MUTLULUK PROJESİ” İLE HAYVANLAR MUTLU, HAYVANSEVERLER HUZURLU
Okullardan Haberler

Doğa Koleji tarafından  bu yıl  5.’si düzenlenen “Bir Kap Mutluluk Projesi” çeşitli AVM’lerde  düzenlenen etkinlikler ile çığ gibi büyümeye devam ediyor.

 

Hayvan dostu bir nesil yetiştirmeyi de amaç edinen Doğa Koleji, 5  yıldır “Bir Kap Mutluluk Projesi’ni” gerçekleştiriyor. Hayvanları bir gün değil her gün korumalıyız” diyerek yola çıkan,  Bir Kap Mutluluk Projesi’ni hayata geçiren Doğa Koleji, sokak hayvanları için tüm kampüslerinde ve çeşitli AVM’lerde etkinlikler düzenliyor. Doğa Koleji kampüslerinde 12 Ekim’e kadar,  AVM’lerde ise  4 Ekim’de başlayan ve 7 Ekim’e kadar devam edecek etkinlikler ile minik dostlarımız için yiyecek toplanmaya devam edilecek. Etkinlikler sona erdiğinde toplanılan mamalar, Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Konfederasyonu’na (HayKonfed) bağlı olarak çalışan Türkiye çapındaki dernekler vasıtası ile sokak hayvanlarına ulaştırılacak. Bu proje ile, hayvanların yüzü gülerken hayvanseverler huzurlu olacak.

 

Doğalı Öğrenciler Minik Dostları İçin Çalışıyor

 

Tüm Doğa Koleji ailesi ve Doğa öğrencileri, “Bir Kap Mutluluk Projesi” kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikler ile öncelikle hayvan haklarına dikkat çekmek, doğada yalnız olmadığımızın bilincine varmak, hayvanları koruma adına farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Proje ile, minik dostlarının yüzünü güldürecek öğrenciler ve etkinliğe katkıda bulunanlar, böylelikle  hayvanları koruma adına faydalı bir etkinliğe imza atıyor. Doğa Koleji öğrencileri, hayvan dostları için topladıkları mama, battaniye ve kendi yaptıkları kulübeleri hayvan barınaklarına teslim ediyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında tüm Doğa Koleji kampüslerinde ve AVM’lerde gerçekleştirilen etkinliklerde, hayvanların da insanlar kadar doğada yaşama hakları olduğunun ve  hayvanları sevebilmenin, onlara yardım edebilmenin insanların en büyük yeteneği olduğunun bilincinin erken yaşlarda vermenin önemi vurgulanıyor.

 

Tüm Doğa Koleji kampüslerinde  hayvan hakları yürüyüşleri yapan, etkinliklerine devam eden Doğa Koleji öğrencileri, Kartal kampüsünde Hayvan Haklarını Koruma Konfederasyonu Başkanı Prof. Dr. Mirat Gürol’ı ağırladı. Doğalı öğrenciler, Beyoğlu kampüsünde ise  Bir Pati Bir Aşk "Patili Yarınlar" Projesine liderlik eden Seslendirme Sanatçısı Murat Prosçiler ile bir araya geldi.

 

Gerçekleşen ve devam eden etkinlikler dolayısıyla da Doğa Koleji öğrencileri,  böylesine önemli bir projeye imza attıkları için mutluluk duyarken, okullarına kendilerine bu fırsatı vererek, destekte bulundukları için teşekkürlerini sundu.

 

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ise, tüm öğrencilerine, projeye katkıda bulunan Doğa çalışanlarına ve sokak hayvanlarına yardımda  bulunan tüm vatandaşlara teşekkür etti. Lüle, “Bir Kap Mutluluk Projesi’ni  her yıl yapmaya devam edeceklerini ifade ederek, “her canlının korunmaya, sevgi ve anlayışa ihtiyacı vardır. Hayvanları birlikte koruyalım. İnsanlar gibi doğada diğer canlıların da yaşamaya hakkı var” dedi.

 

Lüle, “Biz şunu biliyoruz ki; çocukluk çağlarından itibaren oluşturulması gereken hayvan hakları bilinci gelecek nesillerin çok daha sağlıklı şartlarda hayatlarını idame ettirmelerinde önemli kolaylıklar sağlayacaktır. Hayvan sevgisi; özellikle insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik, sevgi, şefkat ve merhamet gibi duyguları geliştirmesi bakımından da çocukluk çağlarında aşılanması gereken ciddi bir alışkanlıktır” şeklinde konuştu.

 

“Bir Kap Mutluluk Projesi” AVM’lerde

 

Hayvan dostları için bu yıl da geleneksel “Bir Kap Mutluluk Projesi’ni” düzenleyen Doğa,  etkinliklerini tüm hayvanseverler ile buluşturmak için ve çocukların, ailelerin sokak hayvanlarına katkıda bulunmalarını sağlamak adına AVM’lerde mama bağışı toplama standları kurdu. Bu standlarda sokak hayvanlarının ihtiyacı olan mama, battaniye, kulübe vb. tüm ihtiyaçlar vatandaşlar tarafından bırakılabiliyor. Bu sayede hayvan barınaklarını birebir ziyaret edemeyenler, gerekli yardımı götüremeyenler de hayvan dostlarına katkıda bulunuyor. Doğa Kolejinin AVM’lerdeki standlarını ziyaret eden vatandaşlar,  özellikle de çocuklar sokak hayvanları için katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor. 4 Ekim’de başlayan ve 7 Ekim’e kadar  Meydan İstanbul AVM ve Kozyatağı Carefour AVM’de devam edecek Doğa Koleji etkinlikleri tüm hayvan dostlarını bekliyor.

 

 

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)