adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Büyükşehirden 3 Bin Öğrenciye Eğitim Yardımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, lisede öğrenim gören 3 bin öğrenciye ayda 60 lira öğrenim yardımı yapacak.

Büyükşehirden 3 Bin Öğrenciye Eğitim Yardımı
Eğitim
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl lise öğrencilerine verdiği eğitim yardımının bu yılki miktarı ve kaç öğrenciye verileceği belirlendi. Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal projeleri arasında yer alan ve uzun yıllardır devam eden öğrenim yardımlarından bu yıl 3 bin lise öğrencisi yararlanacak. Eğitim yardımının bu yılki miktarı ve kaç öğrenciye verileceğine ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karara göre 2014-2015 eğitim-öğretim yılında lisede öğrenim gören 3 bin lise öğrencisine 10 ay boyunca aylık 60 lira verileceği açıklandı.

Yıllardır başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan çok sayıda öğrenciye eğitim yardımı yaptıklarını 400 ile başlayan bu sayının bu gün 3 bine ulaştığını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Her bir çocuğumuza daha fazla destek olmak bizi mutlu ediyor. 2004 yılında 400 öğrenci ile eğitim yardımları vermeye başladık. Bu sayımız her yıl arttı. Bu yıl 3 bin öğrenciye ulaştık. İnşallah 5 yıl sonunda 2019'da sayı ve miktar olarak yükselmeyi hedefliyoruz. Eğitime ve özellikle ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkmak bizim en büyük hedefimiz" dedi.

İlçe belediye başkanlarının da kendi bütçeleri doğrultusunda eğitime destek vermelerini istediklerini ifade eden Başkan Zolan, "Eğitime verilen destek hiçbir zaman boşa çıkmaz. Eğitime verilen katkı olağanüstü artılarla geri dönüş sağlar ve geleceğe yatırımdır. Bu noktada biz bu yıl 3 bin çocuğumuzu destekleyeceğiz. Gelecek yıllarda hem öğrenci sayısının artırılması hem de miktarın artırılması için çalışacağız" diye konuştu.

Hedeflerinin 2019 yılında 5 bin öğrenciye eğitim yardımı sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Zolan, "Daha önce üniversite öğrencilerimize de burs veriyorduk. Tabi orada arzu etmediğimiz bir sonuç oldu. Anayasa Mahkemesi'ne yapılan bir siyasi partinin başvurusu sonucu üniversite öğrencilerimize verilen burs verilemez hale geldi. Ancak lise düzeyinde desteklerimizi sürdürüyoruz. Destek olduğumuz öğrenci sayısı ve yardım miktarını her geçen gün artırıyoruz. Hedefimiz 2019 yılında 5 bin öğrencimize katkı sağlamak. Arzumuz ve temennimiz bu yöndedir" ifadelerini kullandı.

IHA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)