adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Öğretmenlere Seslendi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Öğretmenler Günü mesajı;

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Öğretmenlere Seslendi
Türkiye'den Haberler
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu öğretmenler gününde öğretmenlere, "Sevgili Öğretmenler, bugün sizin gününüz, içinizden geliyorsa kutlayın, gelmiyorsa neden günümüzü kutlayamıyoruz diye sesinizi yükseltin, hesap sorun" diye seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Sizi bu duruma düşürenlerden hesap sorun ki, gelecekte öğretmenler gününü öğretmene yaraşır ve  yakışır bir şekilde coşkuyla, gururla, mutlulukla kutlayalım.  Böylece, hem öğretmenlik gibi onur timsali kadrolarımıza, hem de sınıflarımıza, öğrencilerimize, bilime, kadın erkek eşittir anlayışına, özgürlüğe, demokrasiye ve  kardeşliğe ulaşalım" dedi.
 
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Öğretmenler Günü mesajı şöyle;
"Bu sabah gazetelere bakarken bir öğretmenimizin, "Bu yıl da atanamadım annem; Bu bayram sana kurbanı ben alacaktım, bizi kurban ettiler" mesajını içim burkularak okudum.
Bugün, 12 yıldan beri iktidar olan AKP'nin fiili ve fiziki Genel Başkanı,  bin mi, ikibin mi, kaç odalı olduğu bile kamuoyundan gizlenen sarayında seçilmiş öğretmenlere resepsiyon verecek.
İçine sindirerek resepsiyona katılacak seçilmiş öğretmenler Kaçak Saray'da el oğuştururken, Sarayın dışında kalan öğretmenlerden 300 bini kadro bekleyecek.
İşsizlikten bunalmış olanlar ise, asgari ücret düzeyinde bir parayla ya sözleşmeli öğretmen olacaklar veya pazarcılık yapacaklar.
Elbette bu çark böyle dönmeyecek.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır" dediği öğretmenler, kendilerine armağan edilen günün hakkını öğretmen bilinciyle verecekler ve kendilerini açlığa, işsizliğe mahkum edenlerden hesap soracaklar.
Bu duygu ve düşüncelerle,  yıllardır atanamadığı için boynu bükülen, sınıflarından,  öğrencilerinden ayrı kalan, hak aradığı zaman zehirli gaz, toma ve cop ile karşılanan, kafası gözü yarılan, kodese tıkılarak dövülen eli öpülesi öğretmenlerimize diyorum ki,
"Sevgili Öğretmenlerimiz,  bugün sizin gününüz. İçinizden geliyorsa kutlayın, gelmiyorsa neden günümüzü kutlayamıyoruz diye sesinizi yükseltin, hesap sorun.
Hesap sorun ki, gelecekte öğretmenler gününü öğretmene yaraşır ve  yakışır bir şekilde coşkuyla, gururla, mutlulukla kutlayalım.
Böylece, hem öğretmenlik gibi onur timsali kadrolarımıza, hem de sınıflarımıza, öğrencilerimize, bilime, kadın erkek eşittir anlayışına, özgürlüğe, demokrasiye ve  kardeşliğe ulaşalım.
El ele, omuz omuza bunu başaracağımıza inanıyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum"

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)