adscode

ÇİZGİ KOLEJİ’NİN GEZİCİ STEM OTOBÜSÜ SİLİVRİ’DEN YOLA ÇIKACAK

Çizgi Koleji ‘STEM Otobüsü’, ‘Kodlama, STEM, Robotik Uygulamalar, 3D Tasarım ve Artırılmış Gerçeklik’ gibi uygulamalara erişim imkânı bulamayan 5 bin köy okulu öğrencisine, ilgili eğitimleri vermek üzere…

ÇİZGİ KOLEJİ’NİN GEZİCİ STEM OTOBÜSÜ SİLİVRİ’DEN YOLA ÇIKACAK
Kodlama
Velioğlu: “Gezici STEM Otobüsü projesini şimdilik İstanbul ve Marmara bölgesinde başlatacağız. Ancak projenin ülke genelinde yaygınlaşabilmesi için bu tp bilim uygulamalarının sadece imkânı olan çocuklara değil tüm çocuklarımıza sunulması gerekliliğine inanıyor ve eğitme gerçek anlamda gönül vermiş değerli işbirlikçiler ile projeyi daha ileriye taşıyıp yolumuza devam etmeyi hedefiyoruz.”

Çizgi Koleji ‘İnovasyon Ekibi’ tarafından 4 ayda yapımı tamamlanan Çizgi Koleji ‘STEM Otobüsü’, ‘Kodlama, STEM, Robotik Uygulamalar, 3D Tasarım ve Artırılmış Gerçeklik’ gibi uygulamalara erişim imkânı bulamayan 5 bin köy okulu öğrencisine, ilgili eğitimleri vermek üzere Silivri’den yola çıkacak.

Çizgi Koleji ‘STEM Otobüsü’, ilk durağı Silivri Sayalar Köyü İlkokulu’nda düzenlenecek açılış töreni ile kapılarını köy okulu öğrencilerine açıyor. Çizgi Koleji öğretmenlerinin gözetiminde 2 hafta boyunca eğitim alacak öğrencilerin, zihinsel gelişimlerinin yanı sıra yaratıcı fikirlerinin de ürüne dönüştürülmesi hedefleniyor.

İş adamları ve eğitim kurumları yöneticilerine, projeye destek çağrısı

Proje hakkında bilgi veren Çizgi Koleji Kurucusu Ulaş Velioğlu, temelinde yaparak ve yaşayarak öğrenme prensibini taşıyan STEM Eğitimini, yapımını 4 ayda tamamladıkları “STEM Otobüsü” aracılığı ile söz konusu eğitimleri alma imkânı olmayan köy okulu öğrencilerinin ayaklarına götürmeyi hedeflediklerini söyledi. Şimdilik İstanbul ve Marmara bölgesinde başlattıkları projenin ülke genelinde yaygınlaşabilmesi için eğitim gönüllüsü iş adamları ve eğitim kurumları yöneticilerini projeye destek olma çağrısında bulunan Velioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “8. Kampüsümüzü Avcılar’da açmaya hazırlandığımız bu günlerde, yenilikçi eğitim yaklaşımımızı Türkiye’de örneği olmayan projelerle farklı mecralara taşıyoruz. Başta son dönemin en popüler eğitim yaklaşımı olan STEM Eğitimi olmak üzere birçok yeni ve henüz uygulanmamış projeleri kurumlarımızda hayata geçirdiğimiz Science (Bilim), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Mathematics (Matematik) kelimelerinin baş harflerinden oluşan, temelinde yaparak ve yaşayarak öğrenme prensibini taşıyan STEM Eğitimini şimdi de bu eğitimi alma imkânı olmayan 5 bin çocuğumuzun ayağına götürmeyi hedefliyoruz. Otobüsümüzde tüm çocuklar, konuşlandırılan bilim setleri ve proje uygulamaları ile aktiviteler yapabilecek. İmkânsızlıkları yokluk değil sadece biraz zorlanma olarak gördüğümüz bu süreçte, bu projeyi şimdilik İstanbul ve Marmara bölgesinde başlatacağız. Ancak projenin ülke genelinde yaygınlaşabilmesi için bu tip bilim uygulamalarının sadece imkânı olan çocuklara değil tüm çocuklarımıza sunulması gerekliliğine inanıyor ve eğitime gerçek anlamda gönül vermiş değerli işbirlikçiler ile projeyi daha ileriye taşıyıp yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz.” 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)