adscode

Cumhurbaşkanı istedi, YÖK harekete geçti! Baraj düşecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın barajın düşürülmesine yönelik açıklamasının ardından YÖK çalışma başlattı. Bahçeli’den de barajın düşürülmesine ilişkin tam destek geldi.

Cumhurbaşkanı istedi, YÖK harekete geçti! Baraj düşecek mi?
Eğitim
Güncelleme : 10-Aug-21 16:02

Sabah'ın haberie göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta ATV, A Haber, A Para ve A News ortak yayınında katıldığı programda üniversite sınavına giren ve 180 puan barajının altında kalan gençlere bir şans verilmesi için çalışma yapılmasını istemişti. Başkan Erdoğan'ın açıklamaları ardından gözler Yüksek Öğretim Kurulu'na çevrilirken, YÖK'ün konuyla ilgili çalışmalara başladığı öğrenildi. Barajın 170'e çekilmesi halinde binlerce adayın 4 yıllık okulları tercih etme imkânı doğacak. YÖK'ün çalışmasında salgın koşulları ve yüz yüze eğitimin zaman zaman aksaması dikkate alınarak kontenjanların boş kalmaması amaçlanıyor. Geçen yıl, 4 yıllık bölümler için 180 puan olan baraj benzeri gerekçelerle 170'e düşürülerek binlerce öğrencinin tercih yapmasına imkân sağlanmıştı.

BAHÇELİ'DEN TAM DESTEK
Diğer taraftan MHP Lideri Bahçeli de sosyal medya hesabından barajın düşürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. "Bizim bu konudaki görüş ve teklifimiz çok açıktır" diyen Bahçeli, salgın kaynaklı olarak genel başarı düzeyinin düştüğünü, barajın belirli ölçülerde aşağı çekilmesinin yüzbinlerce gencin tercih yapmasına imkân tanıyacağını açıkladı. Bahçeli, "TYT baraj puanının 140'a, AYT baraj puanının da 160'a çekilmesi teklif ve temennimizdir. Üniversiteye girmek için mücadele eden, ama salgın gibi mücbir ve zecri hallerden dolayı hedeflediği puanları elde edemeyen gençlerimize sahip çıkalım" dedi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)