adscode

'Denizin Yıldızları'nın Sektörle Buluşması 6. Kez Gerçekleşti

Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi ile Gemi ve Denizcilik kulübünün katkılarıyla 2-3 Ekim tarihlerinde Yıldız Kampüsü Oditoryumda gerçekleştirildi.

'Denizin Yıldızları'nın Sektörle Buluşması 6. Kez Gerçekleşti
Üniversite
Denizcilik sektörünün önemli isimleri ve önde gelen firmalarının katıldığı etkinlikte denizcilik sektörü ve mesleki konular ele alındı. Öğrencilerin yoğun katılım gerçekleştirdiği etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Açılış konuşmalarını Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölüm başkanı Prof.Dr.Yasin ÜST ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Bahri ŞAHİN gerçekleştirdi.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği başkanı Prof.Dr.Yasin ÜST”Gerçekleştireceğimiz bu etkinlik bölümümüzü yeni kazanmış öğrencilerin sektörü tanıması, sektörün ileri gelen kuruluşları bir araya gelerek denizciliğin bugünkü durumu,gelecek vizyonu gibi konularda öğrencilerin bilgilendirilmesi,firmaların stajyer öğrencilerimizinde staj yeri bulma konusunda yaşamış oldukları problemlerin konuşulması gibi birçok konuda konuşma ortamının oluşturulması hedeflenmektedir.”ifadelerini kullandı.Katılımcı firmalara teşekkür eden ÜST etkinliğin düzenlenmesinde katkıları olan Gemi ve Denizcilik Kulübü öğrencilerine aynı zamanda Ana sponsorlar İnce denizcilik ve OKT denizciliğe,medya sponsoru e-marineeducation ve eğitim sponsoru British Time’a teşekkürlerini sundu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Bahri ŞAHİN;Sanayi,kamu,üniversite iş birliğine inandıklarını belirtti.Her üniversitenin milli hedeflere katkı sağlamak zorunda olduğunu ve sürdürülebilir olması için hocaların,öğrencilerin,birlikte sahaya inip toplumun problemleriyle yüzleşmesi gerektiğini belirtti.Denizciliği bulunduğu yerden yukarı çıkarmak istediklerini de sözlerine ekledi.

1. Oturum Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Odası başkanı Feramuz AŞKIN’ın konuşmasıyla başladı.Feramuz AŞKIN”6.kez sizlerle beraber olmak,konuşmak,muhabbet etmek,sorunlarınıza çözüm önerileri getirmek benim için önemli”ifadelerini kullandı.Öğrencilerin sorularını cevaplayan Feramuz AŞKIN sektörün durumundan ve mesleki problemlerden bahsetti.Öğrencilerin İngilizce bilmek zorunda olduklarını ve kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirtti.

Etkinlikte Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası,İnce denizcilik,OKT shipping & Trading LTD,Beşiktaş denizicilik,Entech optima,Arkas Holding,Finner Ship Management,Turkon Holding,Düzgit deniziclik,Yasa Holding,Negmar gibi sektörün önde gelen firmalarının üst düzey yetkilileri katılarak öğrencilerle görüş alışverişinde bulundu.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)