adscode

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE YÜZME ŞAMPİYONU OLDU

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Antalya ve Ankara Çayyolu Kampüsü öğrencileri, 11-13 Aralık tarihleri arasında Muğla’da düzenlenen Turkcell Kısa Kulvar Kulüpler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda rekor bir başarıya imza attı.

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE YÜZME ŞAMPİYONU OLDU
Okullardan Haberler

Doğa Koleji’nin 30 öğrencisi birinci, 22 öğrencisi ikinci, 7 öğrencisi ise üçüncü oldu. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Öğrencilerimizin sadece sınav başarısına odaklanmamalı, sportif faaliyetlere katılımlarını desteklemeliyiz. Spor, akademik gelişimin bir parçasıdır” dedi.

 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencileri, 7-8 Aralık 2020 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen Kulüpler İl Yüzme Şampiyonası’nda 19 birincilik, 17 ikincilik ve 11 üçüncülük dereceleri elde etti.

 

13 yaş erkeklerde Doğa Koleji Antalya Bilim Kampüsü öğrencileri Emir Batur Albayrak 800, 400 ve 1500 metre serbest dalında; Emre Sarp Zeytinoğlu ise 200 metre kelebek dalında Türkiye rekoru kırdı. İl genelindeki başarılarını Türkiye şampiyonluğuna taşıyan öğrenciler, Turkcell Kısa Kulvar Kulüpler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda büyük bir başarının mimarı oldu.

 

ŞAMPİYONLUK YARIŞINDAN BAŞARIYLA DÖNDÜLER

 

11-13 Aralık tarihleri arasında Muğla’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda, Doğa Koleji Ankara Çayyolu Kampüsü öğrencisi 1. ve 2. olarak dereceler elde ederken; Antalya Kampüsü öğrencileri ise 29 birincilik, 21 ikincilik, 7 üçüncülük derecesi elde etti. Antalya Doğa Koleji öğrencileri Sevim Eylül Süpürgeci 1500 metre serbest kızlarda; Emir Batur Albayrak 400 metre serbest erkeklerde Türkiye rekoru kırdı.

 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Disiplinli ve azimli bir çalışma süreci sonunda yüzme şampiyonalarında başarılar elde eden genç sporcularımızı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi küçük yaşlardan itibaren ilgileri yönünde kişisel branşlar ve takım sporlarına katılımları için desteklemeliyiz. Spor, akademik gelişimin bir parçasıdır.” dedi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)