adscode

Eğitim Sen'den Doçentlik Yönetmeliği’nde Yapılan Değişikliklere Dava

Eğitim Sen, Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile 15.04.2018 tarih 30392 sayılı Doçentlik Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklere dava açtı.

Eğitim Sen'den Doçentlik Yönetmeliği’nde Yapılan Değişikliklere Dava
Sendikalar

10.08.2021 tarih 31564 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile 15.04.2018 tarih 30392 sayılı Doçentlik Yönetmeliği’nde bazı değişiklikler yapılmıştır. Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in 1. maddesinin 6. fıkrasının, 2. maddesinin a bendinin, yine 2. maddesinin b bendinin ve 2. maddesinin 9. fıkrasının öncelikle yürütmelerinin durdurulması, daha sonra iptal edilmesi için Eğitim Sen tarafından dava açıldı.

Eğitim Sen'den konuya ilişkin yapılan açıklamada; "Dava konusu yaptığımız düzenlemelerle, doçent adaylarının hak arama hürriyetleri zedelenmekte, dava açan/açmayan ayrımı ile eşitlik ilkesine aykırı davranılmakta, jüriye verilecek ek süre ile adaylar belirsizliğe mahkûm olmakta ve bilgi/belgelerin erişime açılması ile hem kişisel veriler tehlikeye atılmakta hem de jüri üyelerinin sübjektif davranma riski artmaktadır." denildi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)