adscode

Eğitimde kim kimdir?- Alpaslan Durmuş

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş kimdir?

Eğitimde kim kimdir?- Alpaslan Durmuş
Eğitim
Alpaslan Durmuş 1970 yılında Kars'ta doğdu.

Eğitimi

İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Durmuş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1993 yılında mezun oldu. 

Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında “Küreselleşmenin Eğitime Yansımaları” başlıklı teziyle 2002 yılında tamamladı. Aynı enstitüde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doktora çalışmasını hâlen sürdürmektedir.


 

 

Girişkenlik: Çok hızlı!

Vizyon: Sınırlı ama görüntü şahane!

Eğitim sevdası: Var ama...

Eğitim geçmişi: Çok renkli

Çalışanlarla ilişkisi: ?..

Öğrencilerle ilişkisi: Yok gibi

Bonkörlük: Arkasında devlet var

Reklam: İstese de yapmıyor ya da yapamıyor


Dip Not: Bu göreve gelerek herkesi şaşırttı. Eğitime ne kadar vakıf bilen yok! Koltuğunu ne kadar doldurduğunu zaman gösterecek…

 


İş Hayatı

1994-2000 yılları arasında öğretmen ve idareci olarak Kırklareli’de ve İstanbul’da resmî ve özel öğretim kurumlarında görev yaptı. 2000 yılında bir eğitim danışmanlığı firması kurdu. Bu tarihten sonra farklı türlerde ve düzeylerde eğitim kurumlarına danışman olarak hizmet verdi. 2016 yılına kadar kurduğu eğitim danışmanlığı, içerik üretimi ve yayıncılık hizmetleri veren kurumunun Genel Müdürü olarak çalışmalarına devam etti.
 

Yayıncı, yazar, yayın yönetmeni, yazı işleri müdürü, editör, danışman, redaktör, düzeltmen vb. görevlerle katkıda bulunduğu kurum ve kuruluşlardan bazıları şunlardır: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, EDAM Yayınları, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti.

Birçok sivil toplum kuruluşunda farklı görevler üstlenmiş olup 2005’ten itibaren üyesi olduğu TBYM’nin (Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği) 09 Mart 2015’te icra edilen 5. Olağan Genel Kurul’unda Yönetim Kurulu üyesi seçildi. Bu tarihten itibaren 2016 yılı Ağustos ayına kadar TBYM Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini icra etti.

29 Ağustos 2016 tarihinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına Kurul Başkanı olarak atandı. 
 

Özel hayatı: Evli ve üç çocuk babası.
 
  

Onu anlatan kelimeler: Deneyimli yayıncı, eğitim danışmanı

Hakkında Çıkan Haberler 

https://oynakesfetogren.com/2015/11/03/deneyimli-yayinci-ve-egitim-danismani-alparslan-durmusla-cocuk-yayinlari-ve-degerler-uzerine-konustuk/

http://ilke.org.tr/haberler/ilke-mutevelli-heyeti-uyesi-alpaslan-durmus-meb-talim-terbiye-kurulu-baskani-olarak-atandi


04.11.2016

 


 
 
Biyografilere eklemek istediğiniz bilgileri bizimle paylaşabilirsiniz...​
 

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)