adscode
adscode
adscode
adscode

Ek yerleştirme kılavuzunu incelemeden tercih yapmayın!

YKS ek yerleştirme tercihleri bugünden itibaren 20 Eylül'e kadar sürecek. Tercih yapmadan önce kılavuzu dikkatle incelemeyi unutmayın!..

Ek yerleştirme kılavuzunu incelemeden tercih yapmayın!
Sınavlar
Güncelleme : 14-Sep-18 17:52

ÖSYM tarafından 2018-YKS sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri bugün itibariyle başladı. Adaylar, 2018-YKS ek yerleştirme tercihlerini, 20 Eylül'e kadar T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden bireysel olarak yapacak.

2018-YKS merkezi yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile kayıt hakkı kazanan adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılacak.

Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24'ü geçmemek üzere istedikleri sayıda tercih yapabilecek. 15 lira olan ek yerleştirme ücreti, 21 Eylül saat 23.59'a kadar yatırılabilecek.

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, üniversiteler tarafından 1-5 Ekim'de gerçekleştirilecek. Tercih yapacak adayların mutlaka ek yerleştirme kılavuzunu incelemesi gerekiyor. Kılavuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

2018-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)