adscode
adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

"Engelsiz Üniversite Ödülleri" Açıklanıyor

Yükseköğretim Kurulunda yarın düzenlenecek Engelsiz Eğitim Çalıştayı'nda "Engelsiz Üniversite Ödülleri" sahiplerini bulacak

"Engelsiz Üniversite Ödülleri" Açıklanıyor
Eğitim
Yükseköğretim Kurulunda (YÖK) yarın düzenlenecek Engelsiz Eğitim Çalıştayı'nda "Engelsiz Üniversite Ödülleri" verilecek.

YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, yükseköğretime kaliteli erişilebilirlik bağlamında engelli öğrencilere yönelik hizmetlerin durumunu ve iyi uygulama örneklerini ortaya koyarak geleceğe dönük neler yapılabileceğini tartışmak amacıyla yarın Yükseköğretim Kurulu Konferans Salonunda "Engelsiz Eğitim Çalıştayı" düzenlenecek.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın yer alacağı çalıştaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da katılımı bekleniyor.

- "Engelsiz Üniversite Ödülleri"

"Engelsiz Üniversite Ödülleri"nin gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacağı çalıştayda, "Öğrenci Dostu Yeni YÖK" olarak, engellilerin sorunlarının çözümü için teşvik edici çalışmalar ve projeler gerçekleştiren yükseköğretim kurumlarına "mekanda erişebilirlik", "eğitimde erişebilirlik" ve "sosyo-kültürel faaliyetlerde erişebilirlik" olmak üzere üç kategoride bayrak ödülleri ile farklı engelli gruplarını erişilebilir kılan üniversitelerin ilgili programlarına da "Engelsiz Program Nişanı" verilecek.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)