adscode
adscode
https://dogakoleji.k12.tr/basvurular/lgs

Gelir İdaresi Başkanlığına uzman yardımcısı alınacak

Gelir İdaresi Başkanlığınca, bin 750 gelir uzman yardımcısı, Kamu İhale Kurumunca 18 kamu ihale uzman yardımcısı alınacak.

Gelir İdaresi Başkanlığına uzman yardımcısı alınacak
Türkiye'den Haberler

Gelir İdaresi Başkanlığınca (GİB), açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 750 gelir uzman yardımcısı alınacak.

GİB'nin gelir uzman yardımcılığı giriş sınavı duyurusu, Resmi Gazete'nin ilanlar bölümünde yayımlandı.

Buna göre, Başkanlıkça Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Konya, Mersin'de açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 750 gelir uzman yardımcısı alımı için sınav yapılacak.

Başvurular, 19 Ekim'de başlayıp, 30 Ekim'de saat 17.30’da sona erecek.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak.  Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacak. Ayrıca, son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sözlü sınava çağrılacak.

Kamu İhale Kurumu'na 18 uzman yardımcısı alınacak

Kamu İhale Kurumu da giriş sınavı sonuçlarına göre inşaat mühendisliği fakültelerinden mezun 5, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun 13 olmak üçere toplam 18 kamu ihale uzman yardımcısı alacak. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Yazılı sınav, 14 Kasım'da Ankara’da yapılacak, sözlü sınav tarihi ise yazılı sınavı kazanan adaylara bildirilecek.

İl Planlama uzman yardımcılığı sözlü sınavı

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında genel idare hizmetleri sınıfından boş bulunan 50 il planlama uzman yardımcılığı kadrolarına giriş (sözlü) sınavı ile personel alınacak.

Adaylar, Bakanlığın "www.icisleri.gov.tr" adresli internet sitesinde yer alan "2015 yılı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna"  www.turkiye.gov.tr internet adresinden e-Devlet şifresi ile 19- 23 Ekim 2015 tarihleri arasında erişip elektronik ortamda doldurarak müracaat edebilecek.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)