adscode
adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

Güneşli günler kapıda!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre; sıcaklıkların artması bekleniyor.

Güneşli günler kapıda!
Türkiyeden Haberler
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan hava durumu tahminlerine göre; İstanbul'da haftasonu yağış bekleniyor. 

Öte yandan yeni haftayla birlikte hava sıcaklıklarının mevsim normalleri ve mevsim normallerinin üzerinde 1-3 derece artarak pastırma yazı yaşanması bekleniyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış beklenmezken, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile gece saatlerinde Trakya kesiminin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu ve Göller yöresinde hafif, İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif yer yer orta kuvvette don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığıkuzeybatı kesimlerde artacak fakat ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek.

Rüzgarın, genellikle batı ve kuzeybatı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Pastırma yazı nedir? 
Pastırma yazı, sonbahar ya da kış mevsiminin sonundaki güneşli, hava sıcaklığının mevsime göre yüksek olduğu günler için kullanılan bir deyimdir.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)