adscode

Hayal güçlerini sınıf duvarlarına yansıttılar

Gaziantep'teki güzel sanatlar lisesi öğrencileri, duvarlarına çizdikleri resimlerle, sınıflarını adeta üç boyutlu sinema sahnesine dönüştürdü.

Hayal güçlerini sınıf duvarlarına yansıttılar
Lise
Gaziantep'teki güzel sanatlar lisesi öğrencileri, duvarlarına çizdikleri resimlerle, sınıflarını adeta 3 boyutlu sinema sahnesi haline getirdi.

Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, sınıfın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende gazetecilere yaptığı açıklamada, 10-R sınıfı öğrencilerinin talebi üzerine, hayal ettikleri sınıfta yaşayabilecekleri ortamı oluşturmak için harekete geçtiklerini söyledi.

Çalışma kapsamında velilerin katkıları ve yetenekli öğrencilerin çalışmaları sonucunda 10-R sınıfının boyanmaya başlandığını anlatan Özcan, "Şimdi projeyi biraz daha genişletmek istiyoruz. Bu kapsamda AB projesi üzerine yoğunlaştık. Bu tarz çalışmalar yapan 9 ülkeden okullarla çalışmaya başladık. Hep birlikte proje hazırlayıp, Ulusal Ajansa başvuracağız" dedi.

Projenin kabul görmesi halinde 30 öğrencinin yurt dışına gitme imkanı yakalayacağını dile getiren Özcan, tüm Avrupa'da böyle güzel sınıfların olmasını sağlayacaklarını kaydetti.

Öğrencilerden Ferdi Döner ise boş zamanlarda grafiti yaptığı için projede yer almanın kendisi açısından zor olmadığını söyledi. Döner, projenin devamında daha fazla okulu süslemek istediğini ifade etti.

Öğrenci Yaren Tokat da böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, "Sınıfı gören herkesten olumlu tepkiler aldık. O yüzden emeğimizin karşılığını görmek bizi daha da mutlu etti" diye konuştu.


AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)