adscode

İBB Gaziosmanpaşa Yurdu açıldı

İBB'nin Gaziosmanpaşa Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu düzenlenen törenle resmi olarak hizmete açıldı.

İBB Gaziosmanpaşa Yurdu açıldı
Yurtlar

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ve İstanbul'un ortalama yaşının 32-33 civarında olduğunu söyledi.

Bu bakımdan gençlere eğitimde, barınmada, iş imkanında fırsat eşitliği oluşturmanın, onlara hizmet etmenin en büyük sorumlulukları olduğunu ifade eden İmamoğlu, "Onların işsizlikle ilgili sorunlarının çözümünde, sosyal kültürel ihtiyaçlarını karşılamakta ve de onlara yaşam tarzı dayatmak değil, yaşam tarzlarında katkı sunmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

İmamoğlu, seçim vaatlerinde olan gençlere yurt imkanını sağlama hususunda hızlıca harekete geçtiklerini, 600 öğrenci sayısıyla hizmete başladıklarını, şimdi 3 bine yaklaştıklarını, gelecek sene ise hedeflerinin bu rakamı 5 bin öğrenciye çıkarmak olduğunu bildirdi.

İmamoğlu, "O bakımdan insanlarımıza, yani İstanbul'a gelen gençlerimizin anne ve babalarına teminat veriyoruz ki güvenli, sağlıklı, pırıl pırıl en üst seviyede hizmet alabilecekleri bir yurt imkanını burada sevgili gençlerimize veriyoruz." dedi.

Yurtlarda kalacak gençleri, "İstanbul gönüllüsü" olmaya davet eden İmamoğlu, "Her birisi İstanbul'un ihtiyaçlarına, sorunlarına, sıkıntılarına ve hatta gelişimlerine duyarlı birer genç olacaklar. Aynı zamanda sevgili gençlerimize yarı zamanlı iş imkanları sağlayarak, bir miktar gelir elde etmelerine de fırsat tanıyacağız." ifadelerini kullandı.

Esenyurt, Şişli, Ümraniye, Bayrampaşa, Maltepe ve Eyüpsultan'da da öğrenci yurtları açtıklarını hatırlatan İmamoğlu, yurt projelerinin devam edeceğini söyledi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise açılan yurdun gençlere ve İstanbul'a hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Milletvekilleri Gökan Zeybek, Yüksel Mansur Kılınç ve Turan Aydoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Canan Kaftancıoğlu tarafından kesilen kurdeleyle yurt binası hizmete açıldı.

AA


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)