adscode

JA Worldwide Nobel’e aday gösterildi

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın global paydaşı ve üyesi olduğu JA Worldwide, 2022 Nobel Barış Ödülü için aday gösterildi.

JA Worldwide Nobel’e aday gösterildi
Haberler

Girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi için çalışmalarına yön veren ve iş dünyasındaki profesyonellerin ve girişimcilerin programlara aktif katılmasını sağlayan Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın global paydaşı, Junior Achievement Worldwide, 2022 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.

Junior Achievement Worldwide üyesi Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören “Parçası olmaktan gurur duyduğumuz JA Worldwide, 2022 Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi. 100 yılı aşkın süredir, uluslararası işbirliğini çocukların ve gençlerin geleceğini güçlendirmek vizyonu ile örmüş, daha iyi bir dünya için 115 ülkeden büyük bir azim ve inançla yaratılan değerin büyük bir gururla buluştuğu bir zamandayız. Dünya’nın her çocuk ve genç için; çeşitliliğin gücüyle güçlenen, eşit fırsatların olduğu, sürdürülebilir ve güvenli bir gelecek sunması için çalışan tüm JA Worldwide ekibini, JA Europe ve tüm diğer ülke paydaşlarımızı kutluyoruz. Bu gururun en büyük parçası olan destekçilerimizle, öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle ve mentorlarımızla bu güzel haberi paylaşmaktan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

1919 yılında Amerika’da kurulan Junior Achievement Worldwide,  tüm gençlerin gelişen topluluklar oluşturmak için beceri ve zihniyete sahip olmalarını sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. 115 ülkede çalışan JA Worldwide, gençleri başarılı olmak için ihtiyaç duydukları istihdam ve girişimcilik becerileri ve zihniyetleriyle donatıyor. JA Worldwide, yetenekler geliştirerek ve kendine olan inancı besleyerek gençleri işin geleceğine hazırlıyor, finansal açıdan yeterli yetişkinler olmaları için gerekli araçlara sahip olmalarını sağlıyor ve onlara girişimci düşünmeyi öğretiyor. Yarım milyondan fazla gönüllü ve öğretmen tarafından desteklenen ve her yıl 10 milyondan fazla öğrenciye ulaşan JA Worldwide, daha parlak bir gelecek inşa etme ölçeği, deneyimi ve tutkusuna sahip birkaç kuruluştan biridir.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)