adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

Karşıyaka Belediyesi’nden öğrencilere çifte müjde!

Sosyal belediyecilik anlayışıyla eğitime destek projelerini sürdüren Karşıyaka Belediyesi, iki yeni uygulamayı birden hayata geçiriyor.

Karşıyaka Belediyesi’nden öğrencilere çifte müjde!
Eğitim

“Ödev Evi” projesiyle 6 merkezde 7 - 14 yaş çocuklara okul sonrası etüt hizmeti verecek olan belediye, üniversiteli gençlere de bu merkezlerde çalışma imkânı sunacak.

Belediye ayrıca üniversite eğitimi için İzmir’e gelen kız öğrencilerin barınma sorununa ekonomik ve güvenli şekilde çözüm sunmak amacıyla “Kız Öğrencilere Ev Arıyoruz” projesini hayata geçiriyor. Avrupa ülkelerinde yoğun olarak tercih edilen yöntem örnek alınarak, evlerinin bir odasını kiraya vermek isteyen 50 yaş üzeri, yalnız yaşayan kadınlar ile kalacak yer arayan öğrenciler buluşturulacak. Her iki proje için başvurular Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılacak.

Karşıyaka Belediye Meclisi toplantısında projenin detaylarını paylaşan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Ödev Evi projemizin hem çocuklar hem de aileleri için oldukça yararlı olacağına inanıyorum. Çocuklar akşam evlerine ödevlerini yapmış olarak gidecek. Ödevlerini yapmalarına da üniversite öğrencileri yardımcı olacak. Özellikle eğitim fakültelerinde okuyan ve öğretmen adayı olan ya da fen bilimleri, matematik gibi bölümlerde okuyan gençlerimizi projemizde dahil edeceğiz. Hem deneyim kazanacaklar hem de ulaşım masraflarını karşılamak üzere belki bir miktar maddi destek de olabilecek bir ödeme yapılacak. Duyurumuzu yaptıktan sonra çok yoğun bir taleple karşılaştık. İlk etapta 6 merkezle başlıyoruz ancak ilerleyen süreçte daha da artabilir. Çok iyi bir sosyal proje olacağını düşünüyorum. ‘Kız Öğrencilere Ev Arıyoruz’ projemiz de barınma sorununun çözümü noktasında önemli bir uygulama olacaktır” dedi.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)