adscode

adscode

adscode

adscode

'Kimse genel af beklentisi içinde olmasın'

Başbakan Yardımcısı Arınç, bazı davalarda yeniden yargılanmayla ilgili, "Bir genel af veya af beklentisi içinde kimse olmasın" dedi.

'Kimse genel af beklentisi içinde olmasın'
Gündem
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık muhabirleriyle TRT Genel Müdürlüğünde kahvaltıda bir araya geldi.
Başbakan Yardımcısı Arınç, burada yaptığı konuşmada  ''Ben 2014'ün AK Parti Hükümeti bakımından yeniden bir başarı yılı olacağına, bütün bu sıkıntıların, bu flu ortamların ortadan kalkacağına yürekten inanıyorum. Sancılar yaşanabilir, elbette birtakım olaylar hiç beklenmedik şekilde farklı biçimlerde ortaya çıkabilir. Bunların hepsi birer sınamadır. Bu sınamalardan başarıyla çıkacağız. Türk halkı bu bilince sahip ve bugünkü rakamlarla da zaten sandığa gidildiğinde yeniden bir güven tazelemesi olabileceğini de görebiliyorum'' dedi.
Başbakan Yardımcısı Arınç, bazı davalarda yeniden yargılanmayla ilgili, "Bir genel af veya af beklentisi içinde kimse olmasın" dedi.
Arınç, tutuklu milletvekillerinin Anayasa Mahkemesine başvurusuyla ilgili de "Tahliyelerin mutlaka bir an önce yapılması gerekir" diye konuştu.
Mehmet Ali Şahin'in Yargıtaydaki bir davaya ilişkin ifadeleri
Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in Yargıtaydaki bir davaya ilişkin ifadeleriyle ilgili ise "Şüphesiz önemli bir olay sayılabilir. Dolayısıyla Yargıtayın bunu kendi içerisinde araştırması ve varsa herhangi bir kötüye kullanma görevlerini, bu konuda bir işlem yapabilmesi için Mehmet Ali Şahin Bey'in bir yazıyla bunu duyurması, Sayın Şahin'in de bu konudaki bilgilerini Yargıtay'a aktarması gerekiyor'' şeklinde konuştu.
"Fişleme yapmadık"
Bülent Arınç, "Fişleme yapmadık bunu ahlak dışı sayarız" dedi.
Başbakan Yardımcısı Arınç, "İade-i muhakeme yani yargılamanın iadesi hukukumuzda yer alıyor. Bazı şartlar yerine geldiğinde yargılamanın iadesi mümkün olabilir. Yargılamanın iadesi sadece bitmiş davalar için mümkündür. Devam eden davalar konusunda yargılamanın iadesi söz konusu değildir. Ceza davalarında delil serbestisi esası vardır. Delil getirmek serbesttir. Dava bitene kadar şüpheli veya avukatı 'şuna da bakılsın şu da dinlensin' diye talebte bulunursa mahkeme bunu değerlendirir" diye konuştu.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)