adscode

Kipa eğitime destek için okullarla el ele verdi

Türkiye’nin önde gelen perakende zinciri Kipa, ihtiyaç sahibi okullarla el ele vererek eğitime katkı sağlamaya devam ediyor. Kipa, “Okulum İçin” kampanyasıyla 2013-2014 öğretim yılının ilk döneminde 164…

Kipa eğitime destek için okullarla el ele verdi
Etkinlikler
Perakende sektörünün önde gelen kuruluşlarından Kipa, eğitime destek vermeye hız kesmeden devam ediyor.  11 farklı eğitime destek projesini bir araya getiren “Gençler için Fırsatlar” programıyla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmayı sürdüren Kipa,  bu çalışmalar arasında önemli bir yer tutan “Okulum İçin” projesi ile bu yıl da ihtiyaç sahibi ilk ve ortaokulların yardımına koştu.
Yaklaşık 4 yıl önce başlayan ve gelenekselleşen “Okulum İçin” projesi kapsamında Kipa, 2013-2014 öğretim yılının ilk döneminde İzmir ve Ankara’daki 164 ilk ve orta okula 234.000 TL tutarında destekte bulundu. İzmir’de 2012 yılında 51 okul ödül alırken, bu yıl sayı 125’e yükseldi. Benzer şekilde İzmir’deki okulların kazandığı miktar da 133.000 TL’den 184.630 TL’e çıktı. Ankara’da ise 39 okul, yaklaşık 50.000 TL’lik ödül alma hakkına sahip oldu.

MÜŞTERİLERDEN BÜYÜK İLGİ
Katılımın okulların isteğine bağlı gerçekleştiği projede, okullara yapılacak yardımın miktarıysa, özel bir puanlama sistemiyle belirlendi. Kipa müşterilerinin yaptıkları her 20 TL’lik alışveriş karşılığında okullar bir puan kazanmış oldular. Eğitime duyarlı Kipa müşterileri, yardım etmek istedikleri ilköğretim okullarının isimlerini fişlerin arkasına yazıp mağazalardaki kutulara atarak ve düzenlenen kermeslere katılarak projeye destek oldu.
Ödül almaya hak kazanan ilk ve ortaokullar, topladıkları puanlarla kırtasiye malzemelerinden bilgisayarlara ve elektronik cihazlara, spor ekipmanlarından kitaplara kadar pek çok farklı alandaki ihtiyaçlarını giderme şansını yakaladı.
Projenin Ankara ayağı, geçtiğimiz haftalarda kazanan okulların ziyaret edilmesi ve ödüllerin dağıtılmasıyla noktalandı. İzmir’deki ödül törenlerinin ilki 20 Şubat Perşembe günü Balçova Kipa AVM’de, ikincisi de 21 Şubat Cuma günü Çiğli Kipa Aile Kulübü’nde gerçekleştirildi.

“EĞİTİME KATKI SAĞLADIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”
Okullara ödüllerini teslim eden Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Ellen Gladders, “Yaklaşık dört yıldır sürdürdüğümüz bu projeyle, eğitime bir katkı yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
Törende Kipa yetkililerine projenin okullara sağladığı katkı için teşekkür eden Mehmetçik İlkokulu Müdür Yardımcısı Ayla Kayalar ise, “Bu güzel projenin bir parçası olmak mutluluk verici. Bir eğitimci olarak, öğrencilerimizin eğitim hayatlarında katkıda bulunan bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gelecek için şekillendirdiğimiz öğrencilerimizi sizlerin katkılarıyla daha da güzel yerlere taşıyacağımızı umuyorum” diye konuştu.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)