adscode

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ
Okullardan Haberler

Mütevelli Heyet Başkanı: Selçuk Öztürk

Rektör: Prof. Dr. Bayram Sade

Kuruluş tarihi: 2009    

Bulunduğu il: Konya

Akademik birimleri: Hukuk, Mühendislik, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Güzel Sanatlar ve Tasarım, Tıp olmak üzere 6 fakülte; Sağlık Bilimleri Yüksekokulu olmak üzere 1 yüksekokul; Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olmak üzere 2 meslek yüksekokulu; Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri olmak üzere de 3 enstitüye sahip.

Öğrenci sayısı: 6.500 öğrencisi var. 

Akademik personel sayısı: 295 kadrolu akademik personeli bulunuyor. 

Burs olanakları: Üniversite sınavında 10.000 başarı sıralaması olan öğrencilere akademik yıl boyunca 8 ay süreyle aylık 1.000 TL ile 3.000 TL aralığında değişen oranlarda üniversiteye giriş yüksek başarı bursu verilmekte. Ayrıca çeşitli burslar da sunulmakta. 

Yurt olanakları: 220 erkek, 230 kız öğrenci için yurt olanağı mevcut. 

Öğrenci kulübü sayısı: 38 öğrenci kulübü vardır. 

Ücreti: 15.000 TL ile 45.000 TL arasında değişmekte.

Öğrenciler neden sizi seçsin? 

KTO Karatay Üniversitesi, Karatay Medresesi’nden tarihî ilhamla yoluna kararlı adımlarla devam eden, her geçen yıl hem yatay hem de dikey büyüme gerçekleştiren bir vakıf üniversitesidir. Konya Ticaret Odası’nın Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulması, KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerine çeşitli imkânlar sunmaktadır. Öğrenciler, “Sektör Danışmanlığı Projesi” ile birinci sınıflarından başlayarak alanında uzman isimlere çalışma imkânına sahip olmaktadır. Öğrencilere akademik danışman yanında atanan söz konusu sektör danışmanı, öğrenciyi ileride çalışacağı sektörle tanıştırmakta, onun teorik bilgilerini pratikle pekiştirmekte ve mezun olduklarında kendi alanlarından sayısız isimle irtibatta olma olanağı sağlamaktadır. Öğrenci böylece, daha işe başlamadan önce, 4 yıllık bir deneyime ve kuvvetli referanslara sahip olmaktadır. Üniversite bünyesindeki Kariyer ve Gelişim Ofisi de öğrenciyi mezun olduktan sonra da düşünmekte, onların öz geçmişlerini kendilerinin isteyebilecekleri yere göndermekte, böylece mezun öğrenciler hayallerini gerçekleştirene dek onları yalnız bırakmamaktadır. Aynı zamanda KTO Karatay Üniversitesi, öğrencilerine, İngilizcenin yanı sıra Çince, Japonca, Fransızca, Arapça, Rusça ve Almanca’yı seçmeli ders olarak öğrenme imkânı sunmaktadır. Böylece öğrenciler 7 farklı dil arasında seçimlerini yaparak kendilerini daha donanımlı kılabilmektedir. Yüksek ve kesintisiz burs imkânlarıyla da dikkat çeken KTO Karatay Üniversitesi, her şeyden evvel insana yatırım yapan ve öğrencilerini hayalleriyle buluşturan bir üniversite olmaya devam etmektedir.

İletişim bilgileri: www.karatay.edu.tr


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)