adscode
adscode

Küçük vali okula fotokopi makinesi istedi

​Isparta Valisi Vahdettin Özkan'ın koltuğuna, Fevzi Paşa Ortaokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Metin Mert Yalçıntuğ oturdu. Küçük vali, Milli Eğitim Müdürü İlyas Can'ı telefonla arayarak okulundaki bozuk fotokopi…

Küçük vali okula fotokopi makinesi istedi
Eğitim
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Isparta'da valilik koltuğuna oturan Metin Mert Yalçıntuğ, okuduğu Fevzi Paşa Ortaokulu'ndaki sorunların çözümü için Milli Eğitim Müdürü İlyas Can'ı aradı. Okulunun fotokopi cihazının arızalı olduğunu belirterek tamir edilmesini isteyen küçük vali, ayrıca okulun pencerelerinde ısı yalıtımının olmadığını söyleyerek gerekenin yapılması talimatını verdi.

Küçük vali Yalçıntuğ, daha sonra Isparta Valisi Vahdettin Özkan'a, nasıl vali olunacağını sordu. Vali Özkan da "Vali olmak için iyi bir eğitim görmelisiniz. Daha çok çalışarak ve gayret göstererek bu makamlara gelebilirsiniz" yanıtını verdi.

ÇOCUKLAR YEŞİL ALAN İSTİYOR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da koltuğunu Murat Eren Polat ve Azra Güven'e bıraktı. Koltuğa oturan Murat Eren Polat, şehirde yeşil alanların daha da artırılması için çalışmalar yapılmasını, oyun alanlarının çoğaltılmasını, okullara basketbol ve voleybol sahaları kurulmasını, 15 günde bir okul bahçelerinin temizlenmesini istedi. Polat ayrıca okullarının çok amaçlı salonlarında bulunan koltukların yenilenmesi gerektiğini belirtti.
Polat'ın ardından başkanlık koltuğuna oturan Azra Güven de sokaktaki kedi ve köpekler için hayvan barınağı yapılmasını, parklarda çimlerin biçilmesini istedi.
Isparta'daki 23 Nisan törenleri, Hükümet Meydanı'nda Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından başladı. İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Can, "23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'nı Atatürk, milletimizin ve aziz vatanımızın geleceği olan çocuklara armağan etmiştir. Çünkü bugünün gençleri, yetişkinleri dünün çocuklarıydı. Yarının gençleri, yetişkinleri de bugünün çocuklarıdır. Bizler bu vatanın ancak bekçileriyiz" dedi.

Törenler öğrencilerin halk oyunları gösterilerinin ardından okullarda devam etti.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)