adscode

KYK yurt 4. yedek ek yerleştirme ne zaman açıklanacak?

KYK 4. ek yerleştirme yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu! Peki, 2015 KYK yurt 4. yedek ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Yurt yedek listesi nasıl oluşuyor?

KYK yurt 4. yedek ek yerleştirme ne zaman açıklanacak?
Yurtlar
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), üniversite öğrencilerinin merakla bekledikleri 4. ek yerleştirme KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı. Peki, 2015 KYK yurt 4. yedek ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Yurt yedek listesi nasıl oluşuyor? Yedek listede bulunanlar ne yapmalı?

4. yedek ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?
Üniversiteyi kazanan öğrencileri yurt kayıtları başladı. Asıl yerleştirme ve ardından yapılan birinci, ikinci ve üçüncü ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2015 KYK yurt 3. ek yerleştirme sonuçları Pazartesi günü açıklandı. Peki, KYK yurt 4. ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 4. yedek ek yerleştirme başvuru sonuçlarının Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. YURTKUR'dan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, sonuçlarla ilgili açıklamayı karar.com'dan takip edebilirsiniz.

YURTKUR'a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, yarına kadar "www.turkiye.gov.tr" internet sitesi üzerinden elektronik ortamda kayıtlarını yapabilecek. E-kayıt sistemi, 2015-2016 dönemi için YURTKUR'a asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrencileri kapsıyor. E-devlet üzerinden kayıt yapabilmek için öğrencilerin e-devlet şifresi temin etmesi gerekiyor. Belge göstermek zorunda olan YURTKUR öncelikli öğrenciler e-kayıt sistemine dahil olmayacak.

KYK yurt ve depozito ücretleri ne kadar?

Özel yetenek, Yüksek Lisans-Doktora, Yatay-Dikey Geçiş, ek kontenjan ve artık yıl öğrencileri için 2015 KYK yurt başvuruları Pazartesi günü başladı.

Peki, KYK yurt ve depozito ücretleri ne kadar?

2015-2016 yılı KYK yurt ve depozito ücretleri belli oldu. Yurt ve depozito ücretlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2015-2016 YILI KYK YURT VE DEPOZİTO ÜCRETLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Yurt yedek listesi nasıl oluşur?

Yedek listedekilerin yapması gerekenler nelerdir? KYK yurt başvuru sonucu asil ve yedek listeleri açıklandı.Yurda asil listeden yerleşemeyen yedek listede yer alan öğrenciler ne yapmalı?

İlk olarak asil listedeki kişilerin kayıt yaptırma süresinin dolmasını beklemeniz gerekiyor. Onların kayıt yaptırıp yaptırmamasına göre kalacak olan boşluklara göre yedek listeden kişiler asil listeye alınır. Tabi bunun bir süresi vardır ve bunları iyi takip etmeniz gerekir.

Yedek ve Asil liste bölge müdürlüğünün panosuna asılır. Aynı şekilde bu liste güncellemeleri de buraya asılır.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)