adscode

MEB Müsteşarı Tekin'den alan değişikliği açıklaması

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin alan değişikliği ile ilgili duyuruları konusunda, herkesin sadece kendi zaviyesinden bakarak değerlendirme yaptığını belirtti.

MEB Müsteşarı Tekin'den alan değişikliği açıklaması
Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan öğretmenlerin alan değişikliği konusunda açıklamalarda bulundu.

"Herkes kendi zaviyesinden bakarak değerlendirme yapıyor"
Açıklamasında, "Alan değişikliği ile ilgili duyurumuz konusunda maalesef herkes sadece kendi zaviyesinden bakarak değerlendirme yapıyor." ifadesini kullanan Tekin, şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak herhangi bir işlem yaparken temel prensibimiz, kul hakkına taalluk eden bir haksızlık ve adaletsizlik yapmamak, anayasanın güvence altına aldığı eşitlik ilkesine aykırı davranmamak başta olmak üzere herkesin üzerinde uzlaştığı temel ilkelerdir."

Alan değişikliği atamaları sınırlı tutuldu
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), potansiyel öğretmen adaylarının mağdur edilmemeleri bakımından, alan değişikliği yoluyla yapılacak öğretmen atamalarının sınırlı tutulduğu açıklanmıştı.

Alan değişikliği sınırlamasında, ataması yapılmayan öğretmenlerin gerekçe gösterilmesini eleştiren bazı açıklamalar yapılmıştı.   

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)