adscode
adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri, Göktepe'nin doğum gününde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri sahiplerini buldu
Türkiye'den Haberler
BirGün gazetesinde yer alan habere göre, 8 Ocak 1996'da öldürülen Evrensel Gazetesi muhabiri Metin Göktepe adına verilen ödülün kazananlarını; Ayşe Yıldırım, Ayşegül Doğan, Celal Başlangıç, Ceren Sözeri, Fatih Polat, Fehim Taştekin, Fikret İlkiz, Hıfzı Topuz, Jale Özgentürk, Kamil Tekin Sürek, Mehveş Evin, Nazım Alpman veNevin Sungur'dan oluşan jüri belirledi. ​

Yerel gazetecilik ödülü, Antalya'da çıkan Körfez Gazetesi'nde manşet yayınlanan ‘Sürgün Çilesi' başlıklı haberiyle Müzeyyen Köse'ye; fotoğraf ödülü ise AFP'den İlyas Akengin'e Cizre'de vahşet bodrumunun önünde çektiği ‘İnsanlık bu bodrumda kaldı' isimli fotoğrafına verildi. ​Görüntülü haber ödüllerinden biri Cudi Mahallesi'nde ölü ve yaralıları almak için beyaz bayrakla gidenleri izlerken polisin açtığı ateş sonucu yaralanan ve yaralı olmasına rağmen kayda devam eden İMC TV kameramanı Refik Tekin değer görüldü. ​


Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri Devran Toptaş da, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin Diyarbakır Sur'da, Dört Ayaklı Minare'nin önünde vurulduğu anı gösteren haberiyle görüntülü haber ödülüne layık görüldü. Yazılı haber ödülü ise "Diyanet'ten fetva: Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil!" başlıklı haber ile BirGün gazetesinden Erk Acerer'e verildi.

Bir diğer yazılı haber ödülü de Cumhuriyet gazetesindeki "Sınırı IŞİD emiri ile yönetmişler" başlıklı haberi ile Kemal Göktaş'a verildi. ​Jüri Özel Ödülleri ise Haber Nöbeti, Beritan Canözer, Mete Akyol, Erdem Gül ve Can Dündar'a verildi. Ödül töreninin ardından her sene olduğu gibi Metin Göktepe'nin annesi Fadime Göktepe ve gazeteci arkadaşları Metin'in doğum günü pastasını kestiler.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)