adscode

Öğrenciler, Minecraft Projesi ile 10 Kasım’da Anıtkabir’de

Doğa Koleji öğrencileri, Anıtkabir’i ziyaret edemeyen arkadaşlarını unutmadı. Öğrenciler Minecraft Anıtkabir projesi  ile 10 Kasım’da Atatürk’ün ebedi istirahatgahını ziyaret etme imkanı buldu.

Öğrenciler, Minecraft Projesi ile 10 Kasım’da Anıtkabir’de
Okullardan Haberler

10 Kasım Ulu  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü  anma gününde Doğa Koleji öğrencileri, “Minecraft Anıtkabir” projesine imza attı.  Fiziken Anıtkabir’de bulunamayan Doğa Koleji ortaokul öğrencileri,  sanal ortamda Anıtkabir’i ziyaret etti. Öğrenciler, ortaokul müfredatı kapsamında kullanılan Minecraft Education Edition ile eş zamanlı olarak Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’de buluştu. Projeye10 Kasım haftası boyunca 124 kampüsten 40.000’in üzerinde öğrenci katıldı.

 

Öğrenciler  Minecraft Education Edition ile kendi sanal dünyalarını yaratıyor. Doğa Koleji öğrencileri, geçen yıl 10 Kasım’da da Anıtkabir’i bu proje ile  ziyaret etti. Gelenek haline gelen bu proje ile Anıtkabir’i ziyaret etmeyen öğrenci kalmadı. Minecraft Education programı ile , Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etme imkanı bulamayan öğrencilerin, aynı anda 10 Kasım anma törenlerine katılmalarını sağlamak amaçlandı.

 

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle “Minecraft Anıtkabir”  projesini gerçekleştiren öğrenci ve öğretmenlerimizle  gurur duyduğumu belirtirken, hepsine teşekkür ediyorum” dedi. Atatürk’ü  bir kez daha saygı ve rahmetle andığını dile getiren Lüle, Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği gençleri ve çocukları da bilimin ve ilimin ışığında yetiştirmeye devam edeceklerini  sözlerine ekledi.

 

Öğrenciler Sanal Dünyalarını Yaratıyor

 

Doğa Koleji’nin eğitimde fark yaratan müfredatı  Kodlama ve Robotik dersinde öğrencilerin gerçekleştirdiği Anıtkabir projesi ile iki yıldır Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor. Önemli gün ve haftalarda, müfredat ile aynı olarak sanal dünyalarını yaratan öğrenciler, geleceğin önemli bireyleri olarak yetişiyor. Kendi sanal dünyaları oluşturan  öğrenciler, Minecraft kod bloklarının yanı sıra kodlamadan da faydalanıyor. Microsoft Minecraft Education programıyla hazırlanan Anıtkabir tasarımı bütün öğretmen ve öğrencilere Kodlama & Robotik dersinin sadece bir dersten ibaret olmadığını ve çok fazla değerler kattığını da gösteriyor.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)