adscode

ÖĞRETİCİ: DEPREM GERÇEĞİ UNUTULMASIN!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, 12 Kasım 1999 Düzce depreminin yıl dönümünde deprem hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖĞRETİCİ: DEPREM GERÇEĞİ UNUTULMASIN!
Sendikalar
Güncelleme : 14-Nov-19 12:52

ÖĞRETİCİ açıklamasında deprem gerçeğiyle yaşayarak gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini ifade ederek şu açıklamalara yer verdi:

‘Yakın tarih olan 26 Eylül'de, İstanbul'da 5.8 şiddetinde gerçekleşen depremin üzerinden biraz zaman geçti diye deprem gerçeği unutulmasın. Deprem bu ülkenin ve coğrafyanın bir gerçeğidir.

İstanbul’da yaşanan son depremde de gördük ki özellikle okullarımız başta olmak üzere bir çok kurum binası depreme yeterince dayanıklı değildi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan beklentimiz tüm eğitim kurumlarının deprem dayanıklılığı ile ilgili incelemeler yapması, bu eğitim kurumlarındaki demirbaşların duvara sabitlenmesini sağlaması ve okullarımızda deprem tatbikatlarının daha bilinçli yapılmasını sağlamasıdır.

Şunu görmeliyiz; deprem öldürmez, tedbirsizlik öldürür. Üzerinde yaşadığımız toprak parçasının birinci dereceden deprem bölgesi olduğunu unutmadan yetkililer başta okullarımız olmak üzere tüm kamu kurumlarında, vatandaşlarımız ise kendi evlerinde bu tedbirleri almalıdır. Bu vesile ile 12 Kasım 1999’da yaşanan Düzce depreminin yıl dönümünde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.’

 

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)